برداشتن قوز بینی

توسط | اکتبر 26, 2020 | جراحی بینی

جراحی برداشتن قوز بینی

برداشتن قوز بینی : ساختار بینی ، تشکیل شده از قسمت استخوانی و غضروفی می باشد ؛ قوز یا برآمدگی بینی ، ممکن است در ناحیه یک سوم بالایی بینی ( پل یا قسمت استخوانی ) ، یک سوم میانی ( ناحیه غضروفی ) یا در میان این دو قسمت قرار گیرد. معمولا قوز در ناحیه استخوانی کوچکتر از برآمدگی در بخش غضروفی می باشد. علت بروز قوز یا برآمدگی در افراد ، می تواند در اثر وراثت یا اصابت ضربه به بینی باشد. در حال حاضر تنها روش برداشتن قوز بینی ، انجام جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) است. تکنیک های بسیاری جهت رفع قوز بینی در جراحی بینی ، وجود دارد که بارزترین آن ها استئوتومی می باشد ؛ در ذیل در ارتباط با آن به طور مختصر توضیح داده شده است.

برداشتن قوز بینی

قبل از عمل برداشتن قوز بینی

انتخاب بهترین جراح بینی

اولین و مهم ترین گام جهت انجام جراحی زیبایی بینی یا برداشتن قوز بینی ، انتخاب پزشک می باشد ؛ زیرا ، میان جراح بینی و نتیجه دریافتی از این عمل زیبایی ، رابطه ای مستقیم وجود دارد ؛ به طوری که هر چه میزان مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بیشتر باشد ، امکان دریافت نتایج مطلوب از آن افزایش و احتمال بروز عوارض آن نیز کاهش می یابد ؛ به همین علت ، همواره به بیماران توصیه به انتخاب بهترین جراح بینی ، می گردد.

مهم ترین مورد پس از انتخاب پزشک ، رعایت نکات و توصیه های ایشان قبل و بعد از جراحی می باشد ؛ کسانی که می خواهند اقدام به انجام عمل زیبایی نمایند ؛ به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری کنند.

به منظور کسب اطلاعات در رابطه با نکات قبل و بعد از جراحی بینی ، می توانید به مقالات مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

برداشتن قوز بینی با تکنیک استئوتومی

یکی از تکنیک های مورد استفاده در جراحی بینی استخوانی ، استئوتومی می باشد ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید :

به کمک تکنیک استئوتومی در جراحی بینی ، برداشتن بزرگترین قوزهای بینی نیز امکان پذیر است ؛ به منظور انجام این تکنیک ، استخوان های طرف چپ و راست بینی به شکل کنترل شده ای شکسته و از جای خود تکان داده می شوند و سپس جراح بینی ، دو استخوان را به یکدیگر نزدیک کرده تا هیچ فاصله ای بین آن ها وجود نداشته باشد و در نهایت بینی گچ گرفته می شود ، تا استخوان ها در جای مورد نظر ثابت شده و جوش بخورند.

در این روش ، فرم ظاهری بینی بسیار باریک می شود ؛ اما از آنجایی که جراحی استئوتومی بینی ، یکی از جراحی های شدید بینی است ؛ میزان تورم و کبودی بروز یافته در افراد بسیار زیاد خواهد بود ، اما جای هیچ گونه نگرانی نیست ، چرا که سریعا برطرف می شود.

برداشتن قوز بینی با لیزر

امروزه ، مطالب بسیاری در رابطه با انجام جراحی زیبایی بینی با لیزر شنیده می شود ؛ در این باره باید ذکر شود علیرغم پیشرفت قابل توجه لیزر در علم پزشکی ، لیزر تا به حال موفق به اعمال تغییر بر روی استخوان و غضروف نشده است ؛ در حالی که انجام جراحی بینی ، نیازمند اصلاح استخوان و غضروف های بینی می باشد ؛ بنابراین می توان گفت تمامی مطالب موجود در رابطه جراحی بینی با لیزر ، تنها جنبه تبلیغاتی داشته و چنین چیزی امکان پذیر نیست.

لازم به تذکر است تنها کاربرد لیزر در جراحی زیبایی بینی ، رفع جای اسکار ناشی از آن می باشد.

هزینه برداشتن قوز بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی برداشتن قوز بینی در هر فرد با توجه به فاکتورهای متعدد متغیر می باشد ؛ از این رو ، به تمامی متقاضیان زیباجو توصیه می گردد ، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره به جراح بینی مراجعه نمایند ؛ پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز توسط پزشک ، هزینه عمل جراحی بینی به شما اعلام خواهد شد.

آیا بیمه هزینه جراحی برداشتن قوز بینی را پرداخت می کند ؟

خیر ؛ برداشتن قوز بینی در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد و همانطور که می دانید شرکت های بیمه ، هزینه عمل های زیبایی را متقبل نمی شوند.