جراحی بینی طبیعی

توسط | اکتبر 16, 2021 | جراحی بینی | ۰ نظر

جراحی بینی طبیعی یکی از مدل های جراحی بینی پرطرفدار درمیان خانم ها و به ویژه آقایان می باشد. در حال حاضر جراحی زیبایی بینی ، یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی صورت در داخل و خارج از کشور می باشد که به منظور اصلاح فرم ظاهری بینی انجام می شود ؛ بنابراین افرادی که خواستار انجام عمل زیبایی بینی هستند ، شکل و فرم ظاهری بینی برای آن ها اهمیت بسیاری دارد ، اما این موضوع نباید سبب کاهش اهمیت حفظ عملکرد طبیعی بینی شود.

جراحی بینی طبیعی

برخی از افراد تقاضا دارند تنها ایرادات بینی آن ها برطرف شود به گونه ای که دیگران متوجه اینکه آن ها جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، نشوند ؛ این افراد کاندید مناسبی جهت انجام جراحی بینی طبیعی هستند.

در حین انجام جراحی بینی طبیعی ، تلاش می شود تا تنها برخی از نواحی بینی که ایراد دارند ، اصلاح شود و قسمت های زیبای بینی دست نخورده باقی می ماند ؛ لازم به ذکر است در این روش از کوچک کردن بیش از حد بینی نیز خودداری می شود و جراح بینی سعی می کند بین بینی و دیگر اعضا صورت تناسب و تعادل برقرار کند.

بهترین دکتر عمل بینی طبیعی

دکتر دنیا کرمی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، بهترین جراح بینی شیراز  ، دارای بورد تخصصی ، چندین سال است که در زمینه جراحی زیبایی بینی فعالیت دارند و دارای نمونه کارهای بسیار موفقی نیز در این زمینه می باشند ؛ جهت مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

دکتر دنیا کرمی ، جزء بهترین جراحان بینی در شیراز بوده و محبوبیت بسیاری در میان مردم شهر شیراز دارند ؛ چرا که تعهد کاری داشته و کار خود را به بهترین نحو انجام می دهند.

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی و فانتزی

از بارزترین تفاوت میان بینی طبیعی و فانتزی ، باید به میزان فاصله موجود بین لب بالا و نوک بینی اشاره کنیم ؛ این فاصله در بینی های طبیعی ، بین 90 الی 95 درجه بوده در حالی که در بینی های فانتزی ، بین 100 الی 105 درجه می باشد.

لازم به ذکر است میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی ، منجر به سربالا شدن بینی می شود.

چگونگی انجام جراحی بینی طبیعی

جراح بینی ، به منظور اعمال اصلاحات و تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ، اقدام به ایجاد برش در ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) کرده و پس از بلند کردن پوست بینی ، اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد.

لازم به ذکر است به منظور ایجاد برش بینی ، دو تکنیک وجود دارد که تحت عناوین جراحی بینی باز و بسته شناخته می شوند ؛ در میان این دو ، روش باز تکنیکی نوین بوده که بیشتر از آن استفاده می گردد.

 

 

دوران نقاهت جراحی بینی طبیعی

در حال حاضر با به کارگیری روش های نوین و استاندارد در جراحی زیبایی بینی ، دوران نقاهت آن به 7 الی 10 روز کاهش پیدا کرده است و افرادی که تحت جراحی بینی قرار گرفته اند ، پس از گذشت این مدت زمان می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند ؛ لازم به ذکر است آن ها همچنان باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین همانند بلند و جا به جا کردن اجسام بیش از دو کیلوگرم خودداری نمایند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

رعایت نکات و توصیه های پزشک در دوران نقاهت جراحی بینی ، علاوه بر تسریع در روند بهبودی ، منجر به کاهش بروز عوارض احتمالی نیز می گردد ؛ بنابراین به هیچ عنوان در این باره سهل انگاری نکنید.

  • در روزهای ابتدایی پس از جراحی بینی ، صورت باید کمترین تحرک را داشته باشد ؛ از این رو از خندیدن و حرف زدن زیاد اجتناب کنید.
  • تا مدتی از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید و گرما خودداری نمایید ؛ چرا که در غیر این صورت میزان تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی ، افزایش می یابد.
  • طبق توصیه جراح بینی ، استفاده از عینک تا مدتی پس از جراحی بینی ممنوع می باشد و در صورت لزوم باید از لنز استفاده کنید.
  • تا مدتی پس از عمل زیبایی بینی ، از فین کردن پرهیز کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

 

 

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی بینی طبیعی با توجه به پارامترهای منحصر به فرد انواع بینی ها مشخص می گردد ؛ از این رو به کسانی که تصمیم به انجام جراحی بینی گرفته و قصد اطلاع از هزینه آن را دارند ، توصیه می شود جهت اطلاع از قیمت نهایی عمل بینی به جراح بینی مراجعه نمایند.