عمل جراحی بینی کججراحی بینی کج

جراحی بینی کج ( پیچ خورده ) ، یکی از بزرگترین چالش ها در زمینه جراحی بینی محسوب می شود ؛ چرا که جراح بینی ، علاوه بر رفع نامتقارنی و ایجاد تعادل و تناسب میان بینی و سایر اعضا صورت ، در صورت بروز مشکلات تنفسی ، باید آن را نیز برطرف نماید.

از نظر علم زیبایی شناسی ، وجود تناسب و هماهنگی در میان اعضا صورت مهم ترین ویژگی یک چهره زیبا و جذاب می باشد.

از مشکلاتی که در اثر کجی بینی ، رخ می دهد ؛ باید به مواردی همچون خروپف ، سردرد ، سینوزیت ، خشک شدن دهان و از این قبیل موارد اشاره کنیم.

کجی بینی ، می تواند در اثر وراثت یا اصابت ضربه به بینی ( امکان کجی بینی در اثر اصابت ضربه به آن ، در تمامی سنین وجود دارد. ) در نواحی یک سوم بالایی یا دو سوم پایینی بینی رخ دهد.

تنها راه رفع کجی بینی ، انجام جراحی بینی است.

جراحی بینی کج چگونه انجام می شود ؟

به منظور انجام جراحی بینی کج ، پزشک پس از بیهوشی بیمار اقدام به ایجاد برش در ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) کرده و پس از بلند کردن پوست بینی ، به اعمال اصلاحات مورد نیاز می پردازد ؛ به منظور رفع کجی بینی ، نیاز به اقدامات بسیار پیچیده و ظریف می باشد ؛ از این رو به افراد توصیه می شود ، جهت کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش از این عمل ، در انتخاب جراح بینی ، بسیار دقت کرده و یکی از بهترین آن ها را برگزینند.

هزینه جراحی بینی کج

هزینه جراحی بینی کج ، در افراد با توجه به پارامترهای بسیاری متغیر می باشد ؛ از این رو تعیین هزینه نهایی آن ، پس از انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح بینی ، مشخص می گردد.