جراحی بینی گوشتی

توسط | جولای 21, 2020 | جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : جراحی بینی یکی از انواع جراحی‌های زیبایی است که طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است.

به جرات می توان اذعان داشت که کشور ما در این حوزه جزو بهترین ها است و پیشرفت روزافزون آن به صورت کاملا فاحشی قابل مشاهده می باشد به نحوی که در حال حاضر شاهد مراجعه افراد بسیاری از سرتاسر جهان به منظور انجام جراحی زیبایی بینی در ایران هستیم.

جراحی بینی گوشتیانواع بینی

در یک دسته بندی کلی بر اساس میزان ضخامت پوست و غضروف بینی ، بینی ها به دو دسته تقسیم می شوند.

  1. بینی های استخوانی : بینی های غضروفی یا اصطلاحا استخوانی از پوستی نازک و غضروفی محکم برخوردارند.
  2. بینی های گوشتی : بینی هایی که پوست نیمه تحتانی آن ها ضخیم است و غضروفی ضعیف دارند به بینی های گوشتی موسوم هستند.

بعلاوه از دیگر ویژگی های بینی های گوشتی ، می توان به ارتفاع پره های بینی و همچنین بزرگی نوک بینی اشاره کرد.

بینی های گوشتی ، خود به دو نوع قابل تقسیم می باشند :

  • نوع اول : بینی های گوشتی که پوست آن ها قابلیت تولید چربی به میزان زیاد را داراست و همچنین از غدد سباسه بالایی برخوردارند.

لازم به ذکر است که میزان موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی این نوع از بینی های گوشتی ، بیشتر از نوع دوم است.

  •  نوع دوم : بینی های گوشتی که بافت زیر پوست آن ها از ضخامت زیادی برخوردار است ، در حقیقت می توان گفت که ضخامت پوست این نوع از بینی های گوشتی ناشی از وجود غدد چربی نمی باشد.

قابل ذکر است که میزان حساسیت جراحی این نوع از بینی های گوشتی بسیار بالا است و در نتیجه رضایت بخش بودن نتیجه آن مستلزم انتخاب یک جراح مجرب و چیره دست می باشد.

توجه داشته باشید که به طور کلی افرادی که بینی گوشتی دارند ، نباید توقعاتی نامعقول از نتیجه جراحی بینی داشته باشند ، چرا که به دلیل ویژگی هایی که برای این نوع از بینی ها قید شد ، دستیابی به یک بینی ظریف و کوچک ، ممکن نیست و بهترین فرم بینی برای جراحی این نوع از بینی ها ، جراحی بینی طبیعی می باشد.

جراحی بینی گوشتی

آیا بعد از جراحی بینی گوشتی و گذر زمان ، بینی به حالت سابق خود باز می گردد ؟

افرادی که بینی گوشتی دارند معمولا زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند ، اولین مسئله ای که ذهن آن ها را درگیر می کند مواجهه با پرسش فوق است.

در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه دیگر از تکنیک های قدیمی جراحی بینی استفاده نمی شود ، چرا که آن تکنیک ها کاهنده بودند و به منظور اصلاح فرم بینی ، اقدام به تراش و برش استخوان و غضروف بینی می شد.

از این رو بینی های گوشتی پس از جراحی و گذر زمان ، به فرم سابق خود باز می گشتند.

اما در تکنیک های نوین جراحی بینی ، احتمال برگشت پذیری نتیجه جراحی بینی های گوشتی به میزان چشمگیری کاهش یافته و حتی در برخی موارد به صفر رسیده است.

مبنای تکنیک های جدید جراحی بینی ، تقویت غضروف بینی می باشد.

بدین نحو که طی جراحی بینی ، اقدام به برداشت از سپتوم یا غضروف میانی بینی صورت پذیرفته و از آن به منظور تقویت غضروف نوک بینی استفاده می گردد.

جراحی بینی گوشتی با لیزرجراحی بینی گوشتی

احتمالا شما هم با تبلیغاتی ؛ از جمله جراحی بینی گوشتی با لیزر در کمتر از 10 دقیقه ، فرم دادن به بینی بدون جراحی و از این قبیل موارد مواجه شده اید و این سوال برایتان به وجود آمده است که در حقیقت ، جراحی بینی با لیزر از لحاظ علمی تا چه حد صحت دارد ؟

احتمالا افراد ، به خصوص آن هایی که دارای بینی گوشتی هستند ، در زمان رویارویی با تبلیغاتی که در فوق به آن ها ذکر شد ، با تصور بر دریافت نتایج مطلوب در کمترین زمان و هزینه ، بدون درد و خونریزی و همچنین چربی سوزی بینی های گوشتی به این موارد روی می آورند ؛ لازم به ذکر است ، جراحی بینی با لیزر ، روشی غیر علمی و تایید نشده می باشد ؛ چرا که این تکنولوژی ، به قدری پیشرفت نکرده که توانایی اعمال تغییرات در سطح استخوان بینی را داشته باشد ؛ بنابراین تمامی مطالب موجود در این باره ، صرفا جهت جلب توجه و تبلیغات است.

بنابراین ، به تمامی افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی گرفته اند ، توصیه می گردد ؛ سریعا به ادعاهای متفاوت در زمینه کوچک کردن بینی اعتماد نکنند ؛ چرا که در حال حاضر ، تنها راه تغییر فرم بینی ، انجام جراحی است.

تجربه عمل بینی گوشتی

تجربه جراحی های بینی نشان داده که عمل بینی گوشتی نسبت به استخوانی ، کمی سخت تر می باشد و از این رو ، افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، کمی نگران می باشند ؛ لازم به ذکر است در حال حاضر ، با استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در جراحی بینی ، دیگر جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد ؛ چرا که بهترین نتایج از عمل بینی دریافت می شود.

هزینه جراحی بینی گوشتی

معمولا بیشترین دغدغه ذهنی افراد زیباجو خواستار انجام جراحی زیبایی بینی ، هزینه آن است ؛ در این رابطه لازم به ذکر است که هزینه عمل جراحی بینی ، با توجه به پارامترهای بسیاری در افراد مختلف متفاوت است و هزینه دقیق آن ، پس از ویزیت توسط جراح بینی ، تعیین می گردد ؛ به همین علت ، جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه به مراجعه نزد پزشک می گردد.