جراحی بینی گوشتی

به نحوی که در حال حاضر شاهد مراجعه افراد بسیاری از سرتاسر جهان به منظور انجام جراحی زیبایی بینی در ایران هستیم.جراحی بینی گوشتی

انواع بینی

در یک دسته بندی کلی بر اساس میزان ضخامت پوست و غضروف بینی، بینی ها به دو دسته تقسیم می شوند.

  1. بینی های استخوانی : بینی های غضروفی یا اصطلاحا استخوانی از پوستی نازک و غضروفی محکم برخوردارند.
  2. بینی های گوشتی : بینی هایی که پوست نیمه تحتانی آن ها ضخیم است و غضروفی ضعیف دارند به بینی های گوشتی موسوم هستند.

بعلاوه از دیگر ویژگی های بینی های گوشتی می توان به ارتفاع پره های بینی و همچنین بزرگی نوک بینی اشاره کرد.

بینی های گوشتی ، خود به دو نوع قابل تقسیم می باشند :

  • نوع اول : بینی های گوشتی که پوست آن ها قابلیت تولید چربی به میزان زیاد را داراست و همچنین از غدد سبابه بالایی برخوردارند.

لازم به ذکر است که میزان موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی این نوع از بینی های گوشتی ، بیشتر از نوع دوم است.

  •  نوع دوم : بینی های گوشتی که بافت زیر پوست آن ها از ضخامت زیادی برخوردار است ، در حقیقت می توان گفت که ضخامت پوست این نوع از بینی های گوشتی ناشی از وجود غدد چربی نمی باشد.

جراحی بینی گوشتی

قابل ذکر است که میزان حساسیت جراحی این نوع از بینی های گوشتی بسیار بالا است و در نتیجه رضایت بخش بودن نتیجه آن مستلزم انتخاب یک جراح مجرب و چیره دست می باشد.

توجه داشته باشید که به طور کلی افرادی که بینی گوشتی دارند ، نباید توقعاتی نامعقول از نتیجه جراحی بینی داشته باشند ، چرا که به دلیل ویژگی هایی که برای این نوع از بینی ها قید شد دستیابی به یک بینی ظریف و کوچک در بینی های گوشتی ، ممکن نیست و بهترین فرم بینی برای جراحی این نوع از بینی ها ، جراحی بینی طبیعی می باشد.

آیا بعد از جراحی بینی گوشتی و گذر زمان ، بینی به حالت سابق خود باز می گردد ؟جراحی بینی گوشتی

افرادی که بینی گوشتی دارند معمولا زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند ، اولین مسئله ای که ذهن آن ها را درگیر می کند مواجهه با پرسش فوق است.

در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه دیگر از تکنیک های قدیمی جراحی بینی استفاده نمی شود ، چرا که آن تکنیک ها کاهنده بودند و به منظور اصلاح فرم بینی ، اقدام به تراش و برش استخوان و غضروف بینی می شد.

از این رو بینی های گوشتی پس از جراحی و گذر زمان ، به فرم سابق خود باز می گشتند.

اما در تکنیک های نوین جراحی بینی ، احتمال برگشت پذیری نتیجه جراحی بینی های گوشتی به میزان چشمگیری کاهش یافته و حتی در برخی موارد به صفر رسیده است.

مبنای تکنیک های جدید جراحی بینی ، تقویت غضروف بینی می باشد.

بدین نحو که طی جراحی بینی ، اقدام به برداشت از سپتوم یا غضروف میانی بینی صورت پذیرفته و از آن به منظور تقویت غضروف نوک بینی استفاده می گردد.