برداشتن قوز بینی

توسط | دی ۱۲, ۱۴۰۰ | مقالات

ساختار بینی ، تشکیل شده از قسمت استخوانی و غضروفی می باشد ؛ قوز یا برآمدگی بینی ، ممکن است در ناحیه یک سوم بالایی بینی ( پل یا قسمت استخوانی ) ، یک سوم میانی ( ناحیه غضروفی ) یا در میان این دو قسمت قرار گیرد. معمولا قوز در ناحیه استخوانی کوچکتر از برآمدگی در بخش غضروفی می باشد. علت بروز قوز یا برآمدگی در افراد ، می تواند در اثر وراثت یا اصابت ضربه به بینی باشد. در حال حاضر تنها روش برداشتن قوز بینی ، انجام جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) است. تکنیک های بسیاری جهت رفع قوز بینی در جراحی بینی ، وجود دارد که بارزترین آن ها استئوتومی می باشد ؛ در ذیل در ارتباط با آن به طور مختصر توضیح داده شده است.

برداشتن قوز بینی

قبل از عمل برداشتن قوز بینی

انتخاب بهترین جراح بینی

اولین و مهم ترین گام جهت انجام جراحی زیبایی بینی یا برداشتن قوز بینی ، انتخاب پزشک می باشد ؛ زیرا ، میان جراح بینی و نتیجه دریافتی از این عمل زیبایی ، رابطه ای مستقیم وجود دارد ؛ به طوری که هر چه میزان مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بیشتر باشد ، امکان دریافت نتایج مطلوب از آن افزایش و احتمال بروز عوارض آن نیز کاهش می یابد ؛ به همین علت ، همواره به بیماران توصیه به انتخاب بهترین جراح بینی ، می گردد.

مهم ترین مورد پس از انتخاب پزشک ، رعایت نکات و توصیه های ایشان قبل و بعد از جراحی می باشد ؛ کسانی که می خواهند اقدام به انجام عمل زیبایی نمایند ؛ به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری کنند.

به منظور کسب اطلاعات در رابطه با نکات قبل و بعد از جراحی بینی ، می توانید به مقالات مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

برداشتن قوز بینی با تکنیک استئوتومی

یکی از تکنیک های مورد استفاده در جراحی بینی استخوانی ، استئوتومی می باشد ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید :

به کمک تکنیک استئوتومی در جراحی بینی ، برداشتن بزرگترین قوزهای بینی نیز امکان پذیر است ؛ به منظور انجام این تکنیک ، استخوان های طرف چپ و راست بینی به شکل کنترل شده ای شکسته و از جای خود تکان داده می شوند و سپس جراح بینی ، دو استخوان را به یکدیگر نزدیک کرده تا هیچ فاصله ای بین آن ها وجود نداشته باشد و در نهایت بینی گچ گرفته می شود ، تا استخوان ها در جای مورد نظر ثابت شده و جوش بخورند.

در این روش ، فرم ظاهری بینی بسیار باریک می شود ؛ اما از آنجایی که جراحی استئوتومی بینی ، یکی از جراحی های شدید بینی است ؛ میزان تورم و کبودی بروز یافته در افراد بسیار زیاد خواهد بود ، اما جای هیچ گونه نگرانی نیست ، چرا که سریعا برطرف می شود.

برداشتن قوز بینی شدید

اگر قوز بینی شما بسیار بزرگ باشد ، احتمالا تنها با برداشتن آن ، دچار مشکلات تنفسی شوید ؛ از این رو برای جلوگیری از ایجاد مشکل تنفسی ، علاوه بر رفع قوز بینی برای ایجاد زیبایی ، اقدام موثر دیگری برای حفظ سلامتی صورت می گیرد.

پس از برش قوز شدید بینی و صاف شدن آن ، قسمتی از راه هوایی در داخل بینی نیز تراشیده می شود ؛ اما پزشک خبره با استفاده از گرافت ، مجدد راه هوایی را باز کرده و مشکل را حل می کند. بدین ترتیب علاوه بر رفع کامل قوز بینی و خلق زیبایی ، سلامتی متقاضی نیز حفظ می شود.

برداشتن قوز بینی

پس از برداشتن قوز بینی چه اتفاقی رخ میدهد؟

جراحی قوز بینی ، مرحله ای از جراحی بینی است که طی آن برآمدگی استخوانی و نازیبا بینی برطرف می شود. از این رو بعد از این جراحی اتفاقاتی زیر حادث می شود :

پس از انجام فرآیند تغییر فرم بینی ، از اسپلینت بینی استفاده می شود. این اسپلینت حدود یک هفته باید نگه داشته شود.

ممکن است در روز های اول پس از عمل ، دچار خون ریزی شوید ، اگر این خون ریزی کوتاه مدت و کم باشد ، طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

احساس درد و سرگیجه یکی از اتفاق های طبیعی بعد از جراحی بینی استخوانی است. برای کنترل آن می توانید از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

پس از برداشتن قوز بینی ، احساس گرفتگی در بینی می کنید ، این عارضه ناشی از مخاط تشکیل شده درون بینی است و طی چند روز از بینی می رود.

  • نکته!

برای برطرف کردن عارضه های ناشی از جراحی قوز بینی ، مراقبت های موثری وجود دارد. این مراقبت ها علاوه بر زیبایی از سلامتی شما نیز حفاظت می کنند و دوره نقاهت را کاهش می دهند. برای آشنایی با مراقبت های بعد از جراحی بینی ، پیشنهاد می دهیم ، مطالب این مقاله را مطالعه کنید.

برداشتن قوز بینی با لیزر

امروزه ، مطالب بسیاری در رابطه با انجام جراحی زیبایی بینی با لیزر شنیده می شود ؛ در این باره باید ذکر شود علیرغم پیشرفت قابل توجه لیزر در علم پزشکی ، لیزر تا به حال موفق به اعمال تغییر بر روی استخوان و غضروف نشده است ؛ در حالی که انجام جراحی بینی ، نیازمند اصلاح استخوان و غضروف های بینی می باشد ؛ بنابراین می توان گفت تمامی مطالب موجود در رابطه جراحی بینی با لیزر ، تنها جنبه تبلیغاتی داشته و چنین چیزی امکان پذیر نیست.

لازم به تذکر است تنها کاربرد لیزر در جراحی زیبایی بینی ، رفع جای اسکار ناشی از آن می باشد.

هزینه برداشتن قوز بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی رفع قوز بینی در هر فرد با توجه به فاکتورهای متعدد متغیر می باشد ؛ از این رو ، به تمامی متقاضیان زیباجو توصیه می گردد ، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره به جراح بینی مراجعه نمایند ؛ پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز توسط پزشک ، هزینه عمل جراحی بینی به شما اعلام خواهد شد.

آیا بیمه هزینه جراحی برداشتن قوز بینی را پرداخت می کند ؟

خیر ؛ برداشتن قوز بینی در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد و همانطور که می دانید شرکت های بیمه ، هزینه عمل های زیبایی را متقبل نمی شوند.