بهترین جراح بینی در شیراز

توسط | تیر ۶, ۱۴۰۰ | مقالات

دکتر دنیا کرمی ، جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی ، دارای بورد تخصصی ، بهترین جراح بینی در شیراز ، سالیان بسیاری است که در زمینه جراحی بینی ، فعالیت داشته و در کارنامه کاری خود نمونه کارهای موفق بسیاری را ثبت کرده اند ؛ جهت آشنایی بیشتر با ایشان ، می توانید به گالری تصاویر و ویدیو سایت و همچنین صفحه اینستاگرم شان مراجعه نمایید.

نتیجه به دست آمده از جراحی زیبایی بینی ، علاوه بر فاکتورهایی همانند سن ، پوست و ساختار بینی به میزان مهارت و تجربه جراح بینی و همچنین رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن توسط بیمار ، نیز بستگی دارد ؛ بنابراین در مرحله اول ، به دنبال بهترین دکتر جراحی بینی بوده و سپس به نکات و توصیه های جراح بینی ، گوش داده و در این باره سهل انگاری نکنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از جراحی ، می توانید به مقالات مربوطه در سایت مراجعه نمایید.

بهترین جراح بینی در شیراز

انتخاب جراح بینی

افراد متقاضی این جراحی ، باید در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کرده و به یک سری نکات توجه نمایند ؛ در ذیل به برخی از مهم ترین آن ها اشاره شده است :

 • بیمار می تواند با پرس و جو کردن از دوستان و آشنایان یا به کمک جستجو در فضای مجازی لیستی از جراحان دارای صلاحیت را تهیه کند.
 • بیمار از طریق مراجعه به سایت ها و صفحات جراحان بینی می تواند اقدام به بررسی سوابق و تجربیات آنان نماید. همچنین می تواند نمونه های جراحی قبلی آن ها را مشاهده نماید.
 • بیمار باید در جلسه مشاوره با پزشک شرکت کرده و انتظارات و خواسته های خود از جراحی ، را برای ایشان بازگو نمایند و صحبت های دکتر را نیز در این باره گوش دهد.
 • صحبت با سایر بیماران دکتر مورد نظر و جویا شدن میزان رضایت آن ها از عمل زیبایی بینی ، نیز می تواند کمک بسیاری به افراد نماید.

از ویژگی های یک جراح بینی خوب ، باید به مواردی که در ذیل ذکر شده اند ، اشاره کنیم :

 1. بهترین جراح بینی ، کسی است که اولویت او سلامت بیمار باشد نه منافع مالی.
 2. جراح بینی ، باید با آرامش به تمامی صحبت های فرد زیباجو گوش داده و سپس با دلایل منطقی و علمی ، موافقت و مخالفت خود را در رابطه با خواسته های بیمار بیان کند.
 3. در صورتی که فرد زیباجو ، به انجام خواسته غیر منطقی خود اصرار کرد ؛ جراح بینی ، باید از انجام عمل او صرف نظر کند.
 4. جراح بینی خوب باید دارای توانایی و تجربه بالا در جراحی باشد.
 5. علاوه بر تخصص در پزشکی با علم زیبایی شناسی آشنایی داشته باشد.
 6. باید بتواند تصویر روشنی از نتیجه عمل را برای بیمار ترسیم کند.
 7. برای کاهش عوارض جراحی اقدامات قبل و بعد از عمل را با بیمار در میان بگذارد.

جراحی زیبایی بینی از نظر بهترین جراح بینی

عمل زیبایی بینی که در اصطلاح پزشکی تحت عنوان رینوپلاستی ، شناخته می شود ؛ یکی از جراحی های زیبایی صورت ، است که با هدف اصلاح شکل ظاهری بینی و ایجاد تناسب میان اعضا صورت انجام می گیرد ؛ با انجام این جراحی زیبایی مشکلاتی ؛ از جمله بزرگی ، انحراف ، برآمدگی بینی و از این قبیل موارد برطرف می شوند.

اولین قدم به منظور انجام عمل زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی است که به طور مفصل در رابطه با آن ، توضیح داده شده است.

در ذیل ، به شرح نکاتی از عمل زیبایی بینی خواهیم پرداخت که افراد زیباجو را در دستیابی به نتایج مطلوب از آن یاری می کنند.

متقاضیان عمل زیبایی در روز جلسه مشاوره ، باید تمام سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهند و همچنین ، ایشان را از تمامی سوابق و توقعات خود از عمل ، مطلع نمایند ؛ بدین ترتیب ، جراح بینی به شما اعلام خواهد کرد ، انتظارات شما قابل انجام خواهد بود یا خیر.

مهم ترین نکته پس از انتخاب جراح بینی ، به منظور دریافت نتایج مطلوب از عمل زیبایی بینی ، دقت در رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک می باشد ؛ بدین ترتیب ، علاوه بر دریافت نتایج مطلوب می توان از بروز عوارض عمل نیز جلوگیری کرد.

نمونه کار بهترین جراح بینی در شیراز

توصیه های بهترین جراح بینی که قبل از عمل باید بدانید و انجام دهید:

 • در جلسه مشاوره جراحی لازم است ، انتظارات و توقعات خود را از نتیجه جراحی به صورت شفاف ، با جراح بینی در میان بگذارید.
 • برای مشاهده تغییرات بینی بعد از عمل جراحی و مقایسه آن با بینی اولیه ، در مطب از بینی شما عکسبرداری انجام می شود.
 • پس از معاینه دقیق بینی توسط جراح و بررسی سوابق پزشکی بیمار ، ممکن است جراح به منظور تشخیص دقیق تر مشکلات بینی ، یا اطمینان از وضعیت سلامتی بیمار آزمایشاتی را برای او تجویز نماید. لازم است کلیه آزمایشات را انجام داده ، و نتیجه آن را به اطلاع پزشک برسانید.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می کنید ، یا به بیماری خاصی مبتلا هستید ، لازم است در جلسه مشاوره این موارد را با جراح در میان بگذارید.
 • از چند روز قبل از جراحی ، جراح به شما توصیه می کند ، از مصرف دارو ها و مکمل هایی که سبب رقیق شدن خون می شوند ، پرهیز کنید. زیرا استفاده از این دارو ها ، خطر بروز خونریزی در هنگام جراحی را افزایش می دهند.
 • با توصیه پزشک از چند روز قبل از جراحی مصرف سیگار و الکل را ترک نمایید ، تا اختلالی در روند بهبودی شما ایجاد نشود.
 • به دلیل اینکه ممکن است اثرات و عوارض بیهوشی تا چند ساعت در شما وجود داشته باشند ، از قبل از جراحی با یکی از دوستان و آشنایان هماهنگ کنید ، که شما را در روز جراحی همراهی کند و بعد از جراحی به منزل بازگرداند.

روش انجام عمل توسط دکتر دنیا کرمی

از آن جایی که تکنیک عمل زیبایی بینی به روش باز دارای کمترین میزان ریسک جراحی است و دید گسترده ای را برای اعمال تغییرات در اختیار جراح قرار می دهد ؛ عمل رینوپلاستی توسط دکتر کرمی ، بهترین جراح بینی در شیراز به روش باز انجام می شود.

تکنیک عمل به روش باز

در این روش برشی در ناحیه بین سوراخ های بینی ایجاد می شود و جراح بینی پس از بالا زدن پوست بینی تغییرات لازم را اعمال می کند. این روش بهترین روش جراحی است. زیرا احتمال بروز عدم تقارن و ناهنجاری های بینی پس از آن بسیار کم است. همچنین دست جراح بینی را در اعمال تغییرات باز می گذارد و ایشان به طور کامل به ساختمان بینی دسترسی دارد. البته به دلیل ایجاد برش و بخیه ناشی از آن بیمار پس از جراحی دچار تورم و کبودی می شود که با گذشت زمان برطرف می شود.

مزایای جراحی به روش باز

 • جراح دید کاملی به ساختمان بینی دارد ، و محدودیتی برای اعمال تغییرات ندارد.
 • بهترین روش جراحی در بینی های دارای ایرادات زیاد می باشد.
 • برطرف کردن مشکلات مادرزادی در این روش ، به سهولت امکان پذیر است.
 • به دلیل دارا بودن دید مستقیم در هنگام جراحی ، بعد از جراحی احتمال وجود ناقرینگی در بینی بسیار کم است.
 • این روش جراحی دارای کمترین میزان خطا ، توسط جراح در حین جراحی است.
 • بهترین روش جراحی ، برای بینی هایی است که نیاز به پیوند غضروف دارند.

اقدامات روز جراحی

 1. بهتر است قبل از جراحی استحمام نمایید ؛ زیرا پس از عمل به دلیل جلوگیری از خیس شدن گچ بینی نمی توانید تا مدتی به حمام بروید.
 2. از آن جایی که جراحی معمولا به صورت بیهوشی عمومی در بیمار انجام می شود ، باید زمان جراحی ناشتا باشید. بنابراین از 8 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید و نیاشامید.
 3. روز جراحی دارو هایی که همیشه مصرف می کنید را به همراه داشته باشید ، و با اجازه جراح داروی همیشگی خود را با جرعه ای آب میل نمایید.
 4. لباس راحت به تن کنید و از پوشیدن لباس هایی که نیاز به پوشیدن از ناحیه سر دارند ، پرهیز نمایید.
 5. لازم است آقایان قبل از جراحی ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند. همچنین خانم ها از آرایش کردن بپرهیزند ، و ناخن مصنوعی و لاک نداشته باشند.
 6. از یک ساعت قبل از جراحی با همراه خود ، در محل جراحی حاضر شوید.

اهمیت پوست در جراحی

میزان ضخامت پوست عامل بسیار مهمی در میزان موفقیت عمل بینی و مدت زمان دوره نقاهت پس از آن است. بر اساس ساختار پوست، بینی ها به دو دسته تقسیم می شوند.

بینی های استخوانی

این بینی ها دارای پوست نازک و غضروف بسیار قوی هستند. جزئی ترین تغییرات در هنگام انجام عمل بینی استخوانی پس از جراحی قابل مشاهده است. معمولا جراحی آن ها راحت تر است و در بیشتر موارد با موفقیت همراه است.

بینی های گوشتی

این بینی ها دارای پوست ضخیم ، چرب و نوک پهن هستند. غضروف ها در بینی های گوشتی ضعیف هستند. معمولا در جراحی های گوشتی برای جلوگیری از برگشت بینی پس از جراحی ، جراح اقدام به تقویت بافت غضروف می کند. تغییرات اعمال شده در هنگام جراحی روی این نوع بینی آن چنان قابل مشاهده نیست.

نمونه کار بهترین جراح بینی در شیراز :

عوارض ناشی از اشتباه در انتخاب جراح بینی

چنانچه جراحی توسط افراد فاقد مهارت و تجربه انجام شود می تواند عوارض جبران ناپذیری را در فرد ایجاد کند. نمونه ای از این عوارض عبارتند از:

 • بروز مشکل در عملکرد تنفسی بینی
 • کاهش یا از دست دادن حس بویایی
 • ایجاد حفره در تیغه بینی ( سپتوم )
 • ایجاد عدم تقارن در سوراخ های بینی
 • بروز عفونت و خونریزی
 • بی حسی دائمی در بینی و نواحی اطراف آن
 • از بین نرفتن اثر زخم های روی بینی
 • عدم تناسب میان بینی و اجزای صورت
 • ایجاد ظاهر نامناسب در بینی

مراقبت های بعد از جراحی

دو مقاله تحت عنوان های اقدامات قبل از جراحی و مراقبت های بعد از آن در سایت ، قرار داده شده است ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید به آن مقالات مراجعه نمایید.

هزینه جراحی توسط بهترین جراح بینی

هزینه عمل بینی در هر فرد ، بسته به ویژگی های بسیاری متغیر می باشد ؛ از این رو گفته می شود تعیین هزینه جراحی ، نیازمند انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح بینی است.

پرداخت هزینه جراحی توسط بیمه

شرکت های بیمه ، تنها جراحی های درمانی را تحت پوشش قرار می دهند ؛ بنابراین بیمه ، هزینه عمل زیبایی بینی را پرداخت نمی کند.