بیهوشی در جراحی بینی

توسط | اسفند ۲۲, ۱۴۰۱ | مقالات

جراحی بینی یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است که امروزه بسیاری از متقاضیان را به خود اختصاص داده است. همانطور که می دانید عمل بینی به بیهوشی نیاز دارد به همین دلیل است که بسیاری از افراد با وجود ترس از بیهوشی و ماده های به کار برده شده از اعمال تغییرات بر روی بینی منصرف شده اند. از همین رو دکتر عمل بینی بر این امر شده است که توضیحی جامع را در ارتباط با بیهوشی در جراحی بینی بیان کنند که افراد مراجعه کننده بتوانند با آگاهی تمام رینوپلاستی را پشت سر بگذارند. برطرف کردن ترس از بیهوشی می تواند قدمی بزرگ برای زیباجویان به شمار بیاید اگر شما نیز برای بهبود ظاهر بینی خود از بیهوشی ترس و واهمه دارید بهتر است که ادامه متن را با دقت مطالعه کنید.

 

بیهوشی در جراحی بینی - دکتر کرمی

بیهوشی در جراحی بینی به چه صورت انجام می شود ؟

با استفاده از یک سوزن پلاستیکی نرم و باریک به کمک سوزن فلزی به درون رگ وارد می شود. تنها سوزن پلاستیکی است که درون رگ باقی میماند ، باقی ماندن سوزن پلاستیکی برای انتقال ماده بیهوشی به درون می باشد. در برخی موارد نیز این ماده بیهوشی با استفاده از تنفس به فرد انتقال می یابد. یعنی در اتاق عمل تیم بیهوشی با استفاده از یک ماسک ماده بیهوش کننده را به بدن منتقل کرده و بعد از چند ثانیه فرد هوشیار نخواهد بود. بدین ترتیب فرد برای انجام جراحی بینی آماده بوده و هیچگونه دردی را تجربه نخواهد کرد.

ترس از بیهوشی در جراحی بینی به چه صورت از میان می رود؟

به یاد داشته باشید که دکتر عمل بینی در شیراز زمانی موفق و با تجربه می شود که در کنار تبحر در بهبود ایرادات بینی قادر باشد بهترین مشاور نیز برای فرد مراجعه کننده باشد. به عبارت ساده بایستی بتواند ترس و اضطراب فرد را به خوبی از میان ببرد. با بیان تمامی مراحل رینوپلاستی قادر است که ترس از بیهوشی در جراحی بینی را در ذهن فرد از میان بردارد. این کار باعث می شود که فرد مراجعه کننده با خیالی راحت فرم بینی را تغییر داده و زیبایی صورت را تجربه کند.

بهترین نوع بیهوشی برای شما کدام است؟

به یاد داشته باشید که در مقاله جراحی بینی و همچنین اقدامات قبل از جراحی بینی می بایست مطالعه کرده باشید که در این متن ها شاهد بوده اید برای انجام عمل زیبایی بینی می بایست ابتدا جراح بینی ماهر و با تجربه ای را برای اعمال تغییرات بینی خود انتخاب کنید و بعد از آن به جلسه مشاوره ابتدایی بایستی شخصا شرکت کنید. در این معاینه مشخص می شود که بینی شما چه میزان ایراد داشته و بسته به شرایط فرد مراجعه کننده چه نوع جراحی بینی برای بهبود و ایجاد تناسب چهره شما متناسب می باشد. در انتخاب نوع بیهوشی شما نیز دکتر عمل بینی با در نظر داشتن وضعیت جسمانی و بسیاری موارد دیگر برای شما انتخاب می کند. در نتیجه بهتر است که شما برای انتخاب یکی از روش های بیهوشی در جراحی بینی پافشاری نداشته باشید. به طور معمول از بیهوشی عمومی به کار می رود که برای تمامی افراد متناسب می باشد.

عوارض بیهوشی در جراحی بینی :

استفاده از هر روش دارای پیامدهای بعد از آن می باشد. استفاده از بیهوشی نیز از این داستان مستثنا نمی باشد. در ادامه لیستی از عارضه های بعد از بیهوشی در جراحی بینی را ارائه کرده ایم. عبارتند از :

  • حالت تهوع : یکی از مواردی که است که عموما برای افراد بعد از به هوش آمدن به وجود می آید که در واقع از عوارض اجتناب ناپذیر بعد از جراحی بینی به شمار می آید. البته ماندگاری این وضعیت تنها 24 ساعت ابتدایی بعد از عمل خواهد بود و بعد از آن دیگر فرد احساس تهوع را نخواهد داشت.
  • احساس لرز : در علم پزشکی به لرز بعد از به هوش آمدن هیپوترمی گفته می شود. یکی از حالت های بدن پس از بیداری می باشد که با مورمور شدن به همراه خواهد بود.
  • گلو درد : این حالت نه مانند سرماخوردگی بلکه منظور گرفتی صدا و خشکی دهان به حالت خفیف می باشد که یکی از عوارض بیهوشی در جراحی بینی می باشد.
  • سر درد : یکی از عارضه های بیهوشی موضعی برای افراد می تواند سر درد و سرگیجه باشد که امری طبیعی می باشد.
  • درد عضلانی : در مواردی که اندام های فرد در بیهوشی به حالت نامتعارف قرار بگیرد ممکن است که در ناحیه شانه ، پشت و قفسه سینه ممکن است که به وجود بیاید.این قبیل دردها به طور عمده در یک الی دو روز بعد از جراحی بینی بهبود می یابد. این عارضه بیهوشی در جراحی بینی عمدتا برای افرادی که سیگاری هستند بیشتر به وجود می آید.

کنترل و مدیریت نشانه های حیاتی :

در مواقعی که فرد بی هوش می باشد با استفاده از یک گیره که به انگشت دست بیمار یا پای او متصل شده است میزان اکسیژن بدن را اندازه گیری می کند. در کنار این گیره یک بازوبند برای کنترل فشار خون نیز بر روی بازوی بیمار بسته شده و مادام فشار خون فرد را اندازه گیری می کند.

ریکاوری و به هوش آمدن :

بیمار بعد از اینکه مراحل عمل بینی را پشت سر گذارده است برای به هوش آمدن به اتاق احیا برده شده و در آن جا یک سرم به شما متصل و بر روی بینی بانداژ دارید که بعد از مدت زمان کوتاهی شما هوشیار شده و می توانید به منزل بازگردید. مدت زمان ریکاوری بسیار کوتاه بوده و در حد چند دقیقه خواهد بود.

سوالات متداول :

کدام یک از روش های بیهوشی برای من مناسب می باشد؟
نوع بیهوشی به کار رفته برای شما بسته به میزان تغییراتی دارد که بر روی بینی شما اعمال خواهد شد و البته وضعیت سلامتی شما که از مهمترین فاکتورها خواهد بود.

عوارض بیهوشی در جراحی بینی ماندگار می باشد ؟
خیر عواقب استفاده از بیهوشی در عمل بینی ماندگار نخواهد بود و بعد از چند ساعت تمامی حالت ها از میان خواهد رفت.