تغذیه بعد از جراحی بینی

توسط | بهمن ۲۴, ۱۴۰۱ | مقالات

بعد از هر روندی بیمار به مراقبت نیاز دارد ، عمل بینی نیز از این قضیه مستثنی نیست. بدن بعد از هر نوع تغییری تضعیف می شود برای بهبود این وضعیت افزایش کیفیت تغذیه می تواند تاثیر بسزایی را بر روی نتیجه به دست آمده داشته باشد. تغذیه بعد از جراحی بینی نیز می تواند به فرد این امید را بدهد که دوره نقاهت و ریکاوری را کوتاه تر پشت سر بگذارد و بدین ترتیب هر چه سریعتر می تواند به روتین عادی زندگی بازگردد. در نتیجه می بایستی به تمامی توصیه های دکتر دنیا کرمی ، بهترین جراح بینی شیراز ؛ در ارتباط با نحوه تغذیه بعد از عمل بینی به خوبی گوش داد و بایدها و نبایدهای مورد نیاز را اصولی رعایت کنید. بدین ترتیب می توانید روند ریکاوری را به درستی و کوتاه تر از هر زمان دیگری را پشت سر بگذارید.

تغذیه بعد از جراحی بینی - دکتر دنیا کرمی

 

تغذیه بعد از جراحی بینی

بینی از مهمترین فاکتورهای زیبایی در صورت است که اثرگذاری بالایی را در زیباتر دیده شدن چهره افراد، را در بر دارد. به یاد داشته باشید که جنسیت بینی بر میزان موفقیت عمل بینی می تواند تاثیر بگذارد. روش و تکنیک جراحی بینی نیز یکی دیگر از مواردی است که قادر به تحت تاثیر قرار دادن نتیجه نهایی عمل می باشد. در نهایت متوجه شده اید که جراحی بینی هیچ ارتباطی با شانس و اقبال افراد ندارد و تمامی پیامدهای این روند بسته به مواردی است که در جراحی بینی به فرد گفته شده است و شخص با سهل انگاری می تواند بهبود و حتی فرم جدید بینی را به شانس واگذار کند. به یاد داشته باشید که هیچ روند درمانی و زیبایی وجود ندارد که به این خرافات مرتبط باشد بدین ترتیب بهتر است که تمامی مواردی که در ارتباط با تغذیه بعد از جراحی بینی می باشد را به نحو درست و کاملا اصولی رعایت کنید که بتوانید بهترین تجربه را از این پروسه به دست بیاورید.

رژیم غذایی بعد از رینوپلاستی

جراحی بینی احتیاجی به دریافت رژیم و برنامه غذایی نخواهد بود ؛ بلکه بهتر است که یکسری از موارد خوراکی را در برنامه غذایی قرار ندهید و یا برخی از موارد را در دوره ریکاوری بیشتر از هر زمانی به کار ببرید. در مراقبت های بعد از عمل بینی بارها تاکید شده است که در این بازه بهتر است به فک و دندان ها فشار وارد نشود. به عبارت ساده تر یعنی از غذاهای سفت و محکم در برنامه غذایی خود استفاده نکنید. بهترین کار استفاده از مواد غذایی نرم در این مدت زمان است که کمترین فشار را به فک وارد کرده و در نهایت از فرم جدید بینی محافظت می کنید. استفاده از مواد غذایی مانند سوپ ، آش ، اسموتی و بسیاری موارد دیگر بسیار برای بدن مفید بوده و علاوه بر آن به فک نیز فشاری وارد نخواهد شد.

استفاده از مواد غذایی حاوی فیبر

جراحی بینی از مواردی است که در ادامه آن می توان شاهد پیامدهایی بود ، یبوست نیز یکی از این موارد است که شخص ممکن است به علت عدم تحرک به آن مبتلا شود. برای مقابله با این مورد می توانید از مواد خوراکی حاوی فیبر در تغذیه بعد از جراحی بینی استفاده کنید. قرار دادن میوه و سبزیجات در برنامه غذایی می تواند روزانه به میزان سلامتی شخص بیافزاید. علاوه بر این موارد قادر هستند که به روند درمان نیز سرعت بالایی را ببخشند.

پروتئین های مصرفی در تغذیه بعد از جراحی بینی

جهت اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ؛ بهترین دکتر عمل بینی در شیراز بر روی پوست برش هایی را ایجاد می کند که می تواند موجب دسترسی بهتر به آناتومی بینی باشد. سپس با استفاده از بخیه پوست را به جای اصلی خود قرار می دهند برای بهبود سریعتر زخم ها می بایست در برنامه غذایی خود مواد پروتئینی بیشتری را به کار ببرید که روند درمان آن ها تسریع بخشیده شود. مواردی مانند مرغ ، شیر ، تخم مرغ و غذاهای دریایی می توانند به بهتر شدن سریعتر زخم ها کمک کنند.

باید ها و نبایدها در تغذیه بعد از جراحی بینی

همانطور که در مراقبت های بعد از جراحی بینی مطالعه کرده اید می دانید که استفاده از برخی موارد برای بدن و روند درمان می تواند مضر باشد. این موارد را در ادامه ذکر می کنیم. عبارتند از:

  • استفاده کافئین در روزهای اولیه بعد از عمل زیبایی بینی می تواند موجب افزایش فشار خون شخص شود و این حالت به تورم و التهاب بیشتر بینی می تواند دامن بزند . در نهایت این حالت منجر به خونریزی بینی خواهد شد.
  • الکل در خون نیز از مواردی است که فرد باید در 14 روز پیش رو ممانعت کند. زیرا الکل موجود در خون شخص می تواند دوره درمان را افزایش دهد و بهتر شدن زخم ها را به تعویق بیاندازد.
  • استفاده از غذاهای تند و اسیدی نیز از مواردی است که به درمان و ریکاوری می تواند آسیب برساند. زیرا این غذاها احتمال بروز عطسه و همچنین افزایش فشار خون را به همراه دارند. در نتیجه هر یک از این موارد می تواند به فرم جدید بینی صدمه وارد کند.بهتر است که در تغذیه بعد از جراحی بینی از غذاهای تند و اسیدی در برنامه غذایی خود استفاده نکنید.

غذاهای آماده در تغذیه بعد از جراحی بینی

اگر فردی هستید که به غذاهای فست فودی علاقه دارید بهتر است که در بازه زمانی ریکاوری این عادت غذایی ناسالم را کنار بگذارید. استفاده از مواد غذایی فرآوری شده به علت انجماد و تغییر دمای مجدد خاصیت مثبتی را برای بدن به همراه نخواهند داشت. استفاده از نمک در وعده های غذایی را در تغذیه بعد از جراحی بینی جزو مهمترین بایدها و نبایدهایی است که شخص بایستی رعایت کند زیرا هرچه سریعتر زخم های موجود بهبود یابند تثبیت نتیجه به دست آمده را شاهد خواهید بود. به یاد داشته باشید که ید در خون می تواند روند درمان را در مراقبت های بعد از جراحی بینی را به تاخیر بیاندازد. بدیهی است که هر قدر دیرتر بهبودی را بدست بیاورید همان اندازه ریسک تغییر نتیجه نهایی را خواهید داشت.

سخن پایانی

با انتخاب بهترین دکتر عمل بینی شیراز می توانید روند رینوپلاستی و همچنین مراقبت های بعد از جراحی بینی را تضمین کرد. تغییر فرم ظاهری بینی یک روند ایمن و کم تهاجم است که برای تمامی افراد قابلیت انجام دارد اما می توان با انتخاب بهترین جراح بینی می توانید این روند را به بهترین حالت سپری کنید. یکی از مواردی که بایستی پس از تمام شدن رینوپلاستی به آن دقت بالایی داشت ، تغذیه بعد از جراحی بینی است. این مورد به تجدید قوای بدنی شخص بسیار کمک می کند.