جراحی بینی طبیعی

توسط | اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱ | جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی یکی از مدل های جراحی بینی پرطرفدار درمیان خانم ها و به ویژه آقایان می باشد. در حال حاضر جراحی بینی ، یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی صورت در داخل و خارج از کشور می باشد که به منظور اصلاح فرم ظاهری بینی انجام می شود ؛ بنابراین افرادی که خواستار انجام عمل زیبایی بینی هستند ، شکل و فرم ظاهری بینی برای آن ها اهمیت بسیاری دارد ، اما این موضوع نباید سبب کاهش اهمیت حفظ عملکرد طبیعی بینی شود.

 

جراحی بینی طبیعی

 

برخی از افراد تقاضا دارند تنها ایرادات بینی آن ها برطرف شود به گونه ای که دیگران متوجه اینکه آن ها جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، نشوند ؛ این افراد کاندید مناسبی جهت انجام جراحی بینی طبیعی هستند.

در حین انجام جراحی زیبایی بینی طبیعی ، تلاش می شود تا تنها برخی از نواحی بینی که ایراد دارند ، اصلاح شود و قسمت های زیبای بینی دست نخورده باقی می ماند ؛ لازم به ذکر است در این روش از کوچک کردن بیش از حد بینی نیز خودداری می شود و جراح بینی سعی می کند بین بینی و دیگر اعضا صورت تناسب و تعادل برقرار کند.

جراحی بینی طبیعی زنانه

عمل بینی طبیعی زنانه از محبوب ترین فرم های جراحی زیبایی بینی محسوب می شود. در طی این فرآیند ایرادات بینی نظیر قوز ، اندازه نامتناسب حفره های بینی ، افتادگی نوک آن ، ارتفاع و طول نامتناسب و عرض بینی تماما اصلاح می شود. اما به هیچ وجه انحنای مصنوعی مانند فرم فانتزی در بینی ایجاد نخواهد شد. همچنین اندازه حفره های بینی کاملا طبیعی کوچک می شوند. در نهایت زاویه نوک بینی ، ابعاد و فرم کلی آن به طبیعی ترین شکل ممکن خواهد بود.

این فرم بینی به خصوص برای خانم های طبیعی پسند بسیار مناسب است و از طرفی خانم های جنس بینی شان گوشتی است بدون هیچ گونه نگرانی می توانند جراحی بینی طبیعی انجام دهند. لازم به ذکر است که برای دریافت نتیجه ایده آل ، حتما باید فرآیند جراحی را به بهترین جراح بینی ممکن بسپارید.

بهترین دکتر عمل بینی طبیعی

دکتر دنیا کرمی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، بهترین جراح بینی شیراز  ، دارای بورد تخصصی ، چندین سال است که در زمینه جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی بینی طبیعی فعالیت دارند و دارای نمونه کارهای بسیار موفقی نیز در این زمینه می باشند ؛ جهت مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید. دکتر دنیا کرمی ، جزء بهترین جراحان بینی در شیراز بوده و محبوبیت بسیاری در میان مردم شهر شیراز دارند ؛ چرا که تعهد کاری داشته و کار خود را به بهترین نحو انجام می دهند.

 

جراحی بینی طبیعی

 

عمل بینی طبیعی و فانتزی

از بارزترین تفاوت میان بینی طبیعی و فانتزی ، باید به میزان فاصله موجود بین لب بالا و نوک بینی اشاره کنیم ؛ این فاصله در بینی های طبیعی ، بین 90 الی 95 درجه بوده در حالی که در بینی های فانتزی ، بین 100 الی 105 درجه می باشد. لازم به ذکر است میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی ، منجر به سربالا شدن بینی می شود.

چگونگی انجام جراحی بینی طبیعی

جراح بینی ، به منظور اعمال اصلاحات و تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ، اقدام به ایجاد برش در ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) کرده و پس از بلند کردن پوست بینی ، اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد.

لازم به ذکر است به منظور ایجاد برش بینی ، دو تکنیک وجود دارد که تحت عناوین جراحی بینی باز و بسته شناخته می شوند ؛ در میان این دو ، روش باز تکنیکی نوین بوده که بیشتر از آن استفاده می گردد.

 

 

جراحی بینی طبیعی مردانه

یکی از چالش هایی که متقاضیان مرد عمل بینی با آن رو به رو هستند ، طبیعی نبودن فرم بینی بعد از جراحی است. عموما آقایان نگران هستند که بعد از عمل زیبایی بینی ، فرم بینی شان مصنوعی و به اصطلاح غیر مردانه شود. برای رفع این نگرانی باید بگوییم که در طی عمل طبیعی بینی ایرادات بینی نظیر سایز بزرگ ، افتادگی نوک بینی ، حفره های بزرگ و غیره تماما به اندازه دیگر اجزای صورت کوچک می شوند. این تناسبات با فاصله دو چشم ، پهنای لب ، گوش ها ، فرم کلی صورت و تمامی زوایای دیگر آن چک شده و سپس جراحی زیبایی بینی انجام می شود. بدین ترتیب فرم بینی به دست آمده هرگز مصنوعی یا بسیار کوچک نمی شود. کافی است برای انجام این کار نزد جراح معتبر ، مشاوره بگیرید ؛ بدین  ترتیب می توانید از اطلاعات دقیق این پروسه آگاهی لازم را کسب کنید.

دوران نقاهت جراحی بینی طبیعی

در حال حاضر با به کارگیری روش های نوین و استاندارد در جراحی زیبایی بینی ، دوران نقاهت آن به 7 الی 10 روز کاهش پیدا کرده است و افرادی که تحت جراحی بینی قرار گرفته اند ، پس از گذشت این مدت زمان می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند ؛ لازم به ذکر است آن ها همچنان باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین همانند بلند و جا به جا کردن اجسام بیش از دو کیلوگرم خودداری نمایند.

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

رعایت نکات و توصیه های پزشک در دوران نقاهت جراحی بینی ، علاوه بر تسریع در روند بهبودی ، منجر به کاهش بروز عوارض احتمالی نیز می گردد ؛ بنابراین به هیچ عنوان در این باره سهل انگاری نکنید.

  • در روزهای ابتدایی پس از جراحی بینی طبیعی ، صورت باید کمترین تحرک را داشته باشد ؛ از این رو از خندیدن و حرف زدن زیاد اجتناب کنید.
  • تا مدتی از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید و گرما خودداری نمایید ؛ چرا که در غیر این صورت میزان تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی ، افزایش می یابد.
  • طبق توصیه جراح بینی ، استفاده از عینک تا مدتی پس از جراحی بینی ممنوع می باشد و در صورت لزوم باید از لنز استفاده کنید.
  • تا مدتی پس از عمل زیبایی بینی ، از فین کردن پرهیز کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

فیلم جراحی بینی طبیعی

 

 

قیمت عمل بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی با توجه به پارامترهای منحصر به فرد انواع بینی ها مشخص می گردد ؛ از این رو به کسانی که تصمیم به انجام جراحی بینی گرفته و قصد اطلاع از هزینه آن را دارند ، توصیه می شود جهت اطلاع از قیمت نهایی عمل بینی به جراح بینی مراجعه نمایند.