جراحی بینی فانتزی

توسط | اسفند ۸, ۱۴۰۲ | مقالات

در سال های اخیر مدل های متنوعی از جراحی بینی در میان عموم مردم باب شده اند که یکی از پرطرفدارترین آنها در میان بانوان جوان مدل عروسکی است. ویژگی های منحصر بفرد این نوع از دماغ با ظرافت های صورت زنان بیشتر تطابق دارد به همین علت آقایان به این فرم تمایلی نشان نمی دهد. در طی جراحی بینی فانتزی دماغ فرد تا حد زیادی کوچک شده و فرمی عروسکی به خود می گیرد. هر چند فرآیند فرم دهی کمی پیچیدگی دارد و ممکن است عوارضی جبران ناپذیر از خود برجای بگذارد اما اگر عمل خود را به دست جراح بینی با تجربه ای بسپارید، از داشتن بینی خوش فرم و ظریف پس از عمل لذت خواهید برد. در این مقاله از سایت دکتر دنیا کرمی یکی از بهترین جراحان بینی در شیراز به توضیح تمام آنچه باید در رابطه با عمل بینی فانتزی بدانید پرداخته ایم.

 

جراحی بینی فانتزی - دکتر کرمی

 

ویژگی های جراحی بینی فانتزی

در واقع عمل بینی فانتزی در شیراز که به آن عروسکی نیز اطلاق می شود برای افرادی مناسب است که علاقمند به داشتن چهره ای ظریف هستند و می خواهند بینی آن ها علاوه بر کوچک شدن، قوس زیبایی نیز در نمای نیمرخ نیز داشته باشد. طی این پروسه، جراح بینی با مهارت و دقت بالای خود سعی در بالا کشیدن نوک بینی می نماید. متمایل شدن نوک دماغ به سمت بالا، سبب می شود که سوراخ های بینی کمی نمایان شوند و همین مساله موجب جذابتر شدن شکل ظاهری آن می گردد.  آن چه جراحی بینی فانتزی را با چالش روبرو می کند، کوچک کردن دماغ است. تراش دادن استخوان و غضروف مهارت بالایی را می طلبد تا فرد از مشکلات تنفسی دور بماند چرا که در حین پروسه احتمال آسیب دیدن مجاری تنفسی به دلیل کوچک شدن فضای داخلی دماغ وجود دارد. از سویی دیگر اگر دکتر از تجربه کافی در این عمل برخوردار نباشد بینی فرد بیش از حد ممکن سربالا و کوچک می شود و هارمونی مناسبی با اجزای چهره بیمار برقرار نخواهد شد.

چه کسانی برای جراحی بینی فانتزی مناسبند؟

اگر تصمیم گرفته اید بینی خود را به تیغ جراحی بسپارید حتما از طرق مختلف به دنبال مدل مناسبی هستنید که تناسب متعادلی با اجزای چهره تان داشته باشد. باید به تمام اجزای صورت خود مانند گونه ها، چشم ها، چانه ، لب ها و غیره توجه کنید. بینی شما دقیقا در مرکز صورتتان قرار گرفته و هر عیب و نقصی در آن توجه اطرافیان را به خود جلب می کند. بنابراین الزامیست که هارمونی مناسبی میان گونه ها و چشم ها و غیره با بینی جدیدتان به وجود آید تا نتیجه ای مطلوب در انتظارتان باشد. بنابراین اگر چشم های کشیده دارید یا گونه های شما بیش از حد برجستگی دارند، قرار گرفتن یک بینی ظریف و کوچک چهره تان را مصنوعی می کند. مساله مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید نوع دماغ شماست. در یک دسته بندی کلی، بینی ها به دو نوع دسته بندی می شوند:

 • بینی گوشتی
 • بینی استخوانی

مشخصات بینی گوشتی ، پوستی ضخیم با غضروفی ضعیف است. در واقع جراحی بینی فانتزی به دلیل همین ویژگی ها اصلا برای دماغ های بزرگ مناسب شمرده نمی شود. در مقابل ویژگی های بینی های استخوانی که دارای پوستی نازک و غضروفی مستحکم هستند، به خوبی با تغییرات حین عمل بینی فانتزی سازگار می شوند. به سهولت می توان استخوان را تراشید و بینی را کوچک کرد. نوک بینی به دلیل دارا بودن غضروف محکم، منعطف بوده و به سمت بالا برده می شود و خطر افتادگی نوک بینی به دلیل ضعف غضروف را به دنبال ندارد. بنابراین می توان به جرات اذعان نمود که افرادی که بینی های استخوانی دارند برای عمل بینی فانتزی در شیراز گزینه های مناسب تری به شمار می آیند.

تکنیک های موجود برای عمل بینی فانتزی

در سال های اخیر شیوه های راینوپلاستی تحولات زیادی داشته و به دلیل پیشرفت های روز افزون اغلب افراد از انجام عمل بینی خود رضایت کافی را داشته اند. با این حال در تقسیم بندی عمل زیبایی بینی، دو شیوه جراحی بینی به روش باز و بسته جای گرفته اند. تمرکز جراحان بینی در سراسر دنیا بر روی روش باز عمل بینی است چرا که با وجود برش هایی که در بخش های مختلف بینی زده می شود، وسعت دید جراح بهتر بوده و قادر خواهد بود عیوب را تا جای ممکن رفع نمایند. در قیاس با آن، در روش بسته عمل بینی چند برش در بافت داخلی دماغ زده می شود و احتمال برطرف نشدن ایرادات وجود دارد. در حقیقت در پروسه جراحی بینی فانتزی قرار است بینی کوچک و سربالا شود بنابراین جراح ناگزیر به انتخاب جراحی بینی به روش باز است تا دست ایشان برای تغییرات باز باشد.

دستورالعمل های قبل از عمل بینی فانتزی شیراز

 • الزامیست در جلسه مشاوره به شرح تمام سوابق پزشکی خود بپردارزید. چنانچه پیش از این به بیهوشی حساسیتی نشان داده اید، حتما با پزشک مطرح کنید.
 • در جلسه معاینه از نمای نیم رخ چپ و راست، نمای روبرو و غیره عکس برداری می شود تا پس از عمل با بینی جدیدتان مقایسه شوید. این عکس ها در حین پروسه نیز به کمک جراح خواهند آمد
 • انجام آزمایشات و عکسبرداری هایی مانند سی تی اسکن یا قفسه سینه قبل از عمل زیبایی بینی ضروری هستند
 • پیشنهاد می کنیم در رژیم غذایی خود منابع مفید مانند پروتئین ها، سبزیجات و غیره را بگنجانید تا سیستم ایمنی بدنتان تقویت شود. با این اقدام، از طولانی شدن دوره نقاهتتان جلوگیری می شود.

چگونگی روند جراحی بینی فانتزی در شیراز

در چهار گام می توان عمل بینی عروسکی را با موفقیت به اتمام رسانید که در ادامه به شرح آن پرداخته ایم:

 • گام نخست بیهوشی

جراحی بینی با بیهوشی کامل انجام می شود. تزریق وریدی یا استنشاق گزینه های پیش رو برای بیهوش کردن بیمار قبل از جراحی محسوب می شوند.

 • گام دوم ایجاد برش

پس از اعمال بیهوشی، جراح بینی با برشی ظریف در ناحیه ستون وسط بینی و کنار سوراخ ها، پوست را به سمت بالا می برد. به همین علت تسلط دکتر بر ساختمان درونی بینی بیشتر است.

 • گام سوم اعمال تغییرات

کوچک کردن بینی به واسطه تراش دادن استخوان، سربالا کردن نوک بینی و در صورت لزوم تقویت غضروف ها در این مرحله به انجام می رسند.

 • گام چهارم بخیه

در این فاز باید برش های داخلی و خارجی با بخیه های جذبی به یکدیگر متصل شوند. این کار با ظرافت و دقت از جانب جراح بینی انجام می شود تا پس از ترمیم بافت پوست، اثری از جای بخیه ها باقی نماند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

پس از عمل شما ترخیص شده و نیاز به بستری در بیمارستان نخواهید داشت. از همان لحظه خروج از بیمارستان باید به دستورالعمل های گفته شده دکتر خود توجه نموده و از رعایت هیچکدام از آن ها غافل نشوید. مهمترین این نکات شامل موارد زیر می شوند:

 • با کمک گرفتن از کمپرس سرد یا کیسه یخی که خودتان تهیه کرده اید، به التیام یافتن درد کمک می شود
 • داروهای تجویز شده که شامل آنتی بیوتیک نیز می شوند را طبق دستور مصرف نمایید.
 • در هنگام استراحت سرتان را به گونه ای قرار دهید که بالاتر از سطح بدنتان باشد. این اقدام از هجوم خون به صورتتان جلوگیری کرده و ورم بینی و التهاب بافت ها را به حداقل می رساند
 • هیدراته بمانید و از نوشیدن مایعات به ویژه آب غافل نشوید. آبرسانی به پوست سبب می شود زخم ها زودتر ترمیم شوند.