جراحی زیبایی بینی

توسط | شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ | مقالات

جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) ، یکی از اعمال جراحی های زیبایی صورت است که به منظور تغییر شکل در فرم ظاهری بینی انجام می شود و با انجام آن ، می توان بسیاری از مشکلات ظاهری بینی ؛ همچون بزرگی ، کجی ، برآمدگی و غیره را برطرف کرد ؛ لازم به ذکر است ، امکان انجام همزمان جراحی زیبایی و درمانی بینی نیز وجود دارد. دکتر دنیا کرمی ، متخصص گوش ، حلق و بینی و دارای بورد تخصصی ، خدمات جراحی بینی در شیراز را ارائه می نماید.

جراحی زیبایی بینی

ویژگی های بهترین جراح زیبایی بینی

هنگامی که تصمیم به جراحی زیبایی بینی می گیرید ، یکی از مهمترین مولفه هایی که باید مورد توجه قرار دهید ، انتخاب جراح بینی ماهر و با تجربه است. موفقیت عمل زیبایی بینی ، تنها در دستان توانای یک جراح بینی خوب ، امکان پذیر است. جراح بینی متعهد و کارآزموده ، باید دارای ویژگی های زیر باشد :

 • دارا بودن مهارت ، تخصص و تجربه کافی در زمینه رینوپلاستی
 • سابقه درخشان و دارا بودن نمونه های بسیار عمل بینی موفق
 • بهره مندی از علم زیباشناختی برای خلق اثری هنری
 • تسلط کامل به بینی و آناتومی صورت بیمار ، برای برقراری تناسب و توازن میان بینی و اجزای صورت
 • دارا بودن اخلاق حرفه ای و صبر و حوصله ، در برابر توقعات و انتظارات بیمار و سوالات او
 • ترسیم نتیجه نهایی عمل بینی ، در جلسه مشاوره قبل از جراحی برای بیمار
 • بازگو نمودن مراقبت های قبل و بعد از جراحی به بیمار

مراحل انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

گسترش فعالیت جراحان زیبایی در سایت ها و شبکه های اجتماعی ، سبب شده روند شناخت جراحان و برقراری ارتباط با آن ها راحت تر صورت پذیرد. با صرف زمان کافی و دنبال کردن گام های زیر می توانید ، پس از بررسی های کافی ، جراح بینی مناسب را انتخاب نمایید :

 1. می توانید در بستر اینترنت ، وب سایت ها ، شبکه های اجتماعی و کانال ها را به خوبی بررسی کرده ، نمونه کارهای قبلی جراح بینی و نظرات بیماران و میزان رضایت آن ها ، را ملاحظه نمایید.
 2. سپس لیستی از جراحان بینی منتخب خود تهیه نموده ، و با مراجعه به سایت یا شبکه های اجتماعی آنان ، در خصوص سوابق و مدارک او تحقیق نمایید.
 3. برای اینکه نمونه کارهای پزشک را از نزدیک مشاهده کنید ، و در خصوص میزان رضایت بیماران قبلی مطلع شوید ، می توانید به حضورا مطب مراجعه کنید.
 4. پس از پشت سر گذاشتن این مراحل ، می توانید جراح بینی مناسب را انتخاب نمایید. حتما در جلسه مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی ، با جراح منتخب خود شرکت نمایید و توقعات و انتظارات خود از نتیجه جراحی ، را با او در میان بگذارید.

بهترین سن جراحی زیبایی بینی

بهترین زمان برای عمل رینوپلاستی زمانی است ، که اجزای صورت از جمله بینی ، به رشد کامل خود رسیده باشند. رشد بینی در خانم ها اندکی زودتر از آقایان اتفاق می افتد. بهترین سن عمل زیبایی بینی از دیدگاه متخصصان جراحی ، در خانم ها بعد از 16 سالگی و در آقایان بعد از 17 سالگی می باشد.

 

 

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

همانطور که می دانید ؛ اقدامات و مراقبت های قبل از جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ، دارای اهمیت به ویژه ای می باشد ؛ چرا که ، بر روی نتایج دریافتی از آن ، تاثیر گذار بوده و علاوه بر آن ، از بروز بسیاری از عوارض و خطرات ناشی از این جراحی نیز جلوگیری می کند ؛ به همین علت ، جراحان بینی همواره به بیماران توصیه به دقت در رعایت این موارد ، می کنند.

در ذیل ، به برخی از مهم ترین اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی ، اشاره شده است :

 • انتخاب بهترین جراح بینی
 • صحبت با پزشک معالج خود در ارتباط با موارد زیر :
 1. خواسته و انتظارات خود عمل زیبایی بینی
 2. سوابق پزشکی ( ابتلا به بیماری در گذشته ، داروهای مصرفی ، حساسیت های داوریی و از این قبیل موارد )
 • عدم مصرف الکل و استعمال دخانیات از مدتی پیش از جراحی زیبایی دماغ
 • عدم استفاده از داروهایی ؛ از قبیل آسپرین ، بروفن و غیره از دو هفته قبل از جراحی
 • رفتن به حمام شب قبل از جراحی
 • ناشتا بودن در روز عمل جراحی
 • به همراه داشتن تمامی مدارک پزشکی در روز عمل بینی
 • و غیره

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی ، می توانید به مقاله جامعی که در این باره در سایت موجود است ، مراجعه نمایید.

عمل زیبایی بینی چگونه انجام می شود ؟

پزشک ، برای انجام عمل زیبایی بینی به منظور دستیابی به استخوان و غضروف بینی ، نیاز به ایجاد برش دارد ؛ برای ایجاد برش های عمل بینی دو روش وجود دارد که تحت عنوان های جراحی باز و بسته شناخته می شوند.

در جراحی باز ، برش های مورد نیاز در ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) ایجاد می شوند ؛ در حالی در جراحی بسته ، هیچ گونه برشی در سطح خارجی پوست بینی ایجاد نشده و تمامی برش ها داخلی می باشند و در ناحیه داخلی حفره های بینی ایجاد می گردند.

پس از ایجاد برش های مورد نیاز ، جراح بینی بر روی استخوان و غضروف های بینی تغییراتی را اعمال می کند ؛ در برخی از موارد به منظور تقویت غضروف های بینی ، نیاز به پیوند غضروف بینی می باشد ؛ در این صورت غضروف های مورد نیاز از غضروف گوش یا غضروف دنده تامین می گردند.

پس از اعمال اصلاحات مورد نیاز ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید بینی قرار می گیرد ؛ لازم به ذکر است ، عمل زیبایی بینی تنها تحت بیهوشی عمومی انجام شده و امکان انجام آن تحت بی حسی موضعی وجود ندارد.

جراحی زیبایی بینی بر اساس انواع بینی

بینی ها به طور کلی ، به دو دسته بینی های گوشتی و بینی های استخوانی تقسیم می شوند :

جراحی زیبایی بینی استخوانی

یکی از مهمترین ویژگی های بینی استخوانی ، پوست نازک و ظریف و غضروف محکم است. در اغلب افراد دارای بینی استخوانی ، در ناحیه تیغه بینی قوزی وجود دارد ؛ از این رو به بینی های استخوانی ، اصطلاحا بینی عقابی نیز گفته می شود. این ویژگی ها سبب می شود ، که دست جراح بینی در اعمال تغییرات باز باشد و بتواند ، بینی را به انواع مدل ها جراحی نماید.

عمل جراحی بینی گوشتی

از ویژگی بینی های گوشتی می توانیم به مواردی ؛ همچون ضخیم بودن پوست بینی ، ضعیفی غضروف بینی و بزرگی نوک بینی اشاره کنیم ؛ ضخیمی پوست بینی دو علت دارد که در مقاله مربوطه به طور کامل در رابطه با آن توضیح داده شده است ؛ می توانید با مراجعه به آن به اطلاعات کاملی در رابطه با جراحی بینی گوشتی دست یابید.

جراحی زیبایی بینی

هزینه عمل زیبایی بینی

قیمت جراحی ، با توجه به پارامترهای گوناگونی از فردی به فرد دیگر متغیر می باشد ؛ از این رو جهت اطلاع از هزینه نهایی عمل زیبایی بینی باید به جراح بینی مراجعه شود ؛ پس از انجام معاینات مورد نیاز قیمت عمل زیبایی بینی در افراد مشخص می گردد.

آیا بیمه هزینه عمل زیبایی بینی را پرداخت می کند ؟

از آنجایی که در رابطه با پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بیمه نیز بسیار سوال می شود ؛ در ذیل ، به طور مختصر در ارتباط با آن ، توضیح داده ایم :

شرکت های بیمه ، تنها هزینه جراحی های درمانی را تحت پوشش قرار می دهند ؛ بنابراین در صورتی که عمل بینی ، جنبه زیبایی داشته باشد ؛ بیمه ، هیچ هزینه ای بابت آن پرداخت نخواهد کرد.