عوارض جراحی بینی

توسط | اسفند ۱, ۱۴۰۱ | مقالات

بینی یکی از اعضای اصلی صورت شما می باشد و هنگامی که با شخصی برخورد می کنید ، اولین چیزی که به نظر طرف مقابل می آید بینی شما است. به همین دلیل حتی یک تغییر کوچک در ناحیه ی بینی می تواند اثر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری چهره  شما بگذارد. به همین علت عمل بینی پروسه بسیار محبوبی بین زنان و مردان در تمامی سنین می باشد. اما با این حال لازم به ذکر است که این عمل بی خطر نبوده و عوارض جراحی بینی یکی از نگرانی های افرادی است که تصمیم به انجام این جراحی دارند. برای جلوگیری از این مشکلات باید به یکسری نکات دقت کنیم و با برنامه ریزی درست قدم برداریم. این نکات شامل انتخاب بهترین جراح بینی و با تجربه و همچنین داشتن توقعات عقلانی از نتیجه دلخواه شما برای پزشک و رعایت اصول مهم در پروسه می باشند. در این مقاله دکتر دنیا کرمی ، بهترین جراح بینی شیراز به شما کمک می میکنند که اطلاعات لازم درباره پیامد های جراحی بینی را بدست آورده و به آنها دچار نشوید. وقوع عارضه های عمل بینی دلایل مختلفی داشته و انواع بسیار زیاد و متفاوتی نیز دارند. و به دلیل داشتن همین دایره ی وسیع می توانند گیج کننده باشند و درک آنها برای شما سخت شود ، بنابرین در ادامه برای شما مرتب سازی شده ، تا درک راحت تری از ان ها داشته باشید و بتواند استرس و اضطراب بیهوده را از خود دور کنید.

 

عوارض جراحی بینی - دکتر دنیا کرمی

عوارض جراحی بینی از نظر ظاهری

  • یکی از مشکلات رایج بعد از راینوپلاستی این است که بیمار از نتیجه ظاهری بینی خود راضی نباشد. برای مثال اگر جراح خطایی داشته باشد یا منظور شما را به خوبی درک نکرده باشد ، یا در صورت وقوع مشکل هنگام جراحی امکان دارد که اندازه ها در مقیاس های مختلف بینی کم و بیش شود. حتی ممکن است بیمار دچار قوز بینی دائمی و ماندگار شود.
  • از سایر انواع اشکالات ظاهری که به عنوان عوارض بعد از جراحی بینی شناخته می شوند می توان به بینی منقار مانند ، برآمدگی غیر عادی یا نوک بینی بدفرم و حالت افتاده و نامتقارن آن اشاره کرد. در صورت رخ دادن هر یک از این مشکلات می توان جراحی دوباره را تحت عنوان عمل بینی ترمیمی به انجام رساند.
  • برای همین بهترین راه جلوگیری از وقوع چنین مواردی انتخاب جراحی ماهر است که بتواند دید هنری خوب نیز داشته باشد ؛ زیرا جراحی بینی ترکیب از پزشکی و هنر است. به همین خاطر نیاز به مقدار زیادی دقت و همچنین تکنیکی کاربردی و مناسب دارد که باعث نتیجه دادن این عمل شود. همچنین جراح خوب در شیرازبه جلسات مشاوره قبل از جراحی اهمیت می دهد و وقت می گذارد تا به آناتومی بینی شما به خوبی تسلط پیدا کند و به شما کمک کند تا راجع به به اینکه کدام بخش بینی شما نیاز به تغییر دارد تصمیم بگیرید.
  • اگر جراح فقط چند عکس از بینی شما تهیه کند و با استفاده از فتوشاپ یک بینی عالی به شما نشان دهد ممکن است که خطا هایی در پروسه جراحی بینی پیش بیاید و شما دچار عوارض جراحی بینی شوید. در حالی که تصمیم گیری بسیار سریع و ساده است ، اما می تواند بسیار مهم و تعیین کننده باشد. دکترخوب عمل بینی در شیراز باید با شما صادق باشد و واقعیت را درباره ی ظاهر و تغییرات مورد نیاز شما بگوید ؛ زیرا این تصمیم گیری در رضایت شما بعد از عمل و ممانعت از بروز عارضه بسیار حیاتی است.
  • همچنین باید شما را از محدودیت ها در امکان تغییر و اینکه خواسته های شما عملی هستند یا خیر با خبر کند.
  • یکی دیگر از عجیب ترین عوارض جراحی بینی می تواند دچار شدن به مشکلات و اختلالات روانی در برخی افراد به دلیل نداشتن رضایت کافی از نتیجه عمل و درگیری با ظاهر خودشان باشد ؛ زیرا برخی افراد تحت تاثیر نظرات مردم قرار گرفتن و با خود قضاوتی بیش از حد نمیتوانند از نظر روانی آرامش و سلامت همیشگی را داشته باشند.

خونریزی و عفونت

هرگاه که شما جراحی انجام می دهید ، ممکن است بعد از آن دچار خونریزی یا عفونت شوید. خوشبختانه در این مورد مراحلی هستند که بهترین جراح بینی در شیراز  شما می تواند انجام دهد تا این خطر برای شما کاهش پیدا کند. برای مثال جراح از شما می خواهد که تا حدود دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای ضد التهاب و داروهایی که ریسک خونریزی را در شما بالا می برند خودداری کنید.

همچنین امکان دارد به شما کرم های آنتی بیوتیک قوی ارائه دهد تا با مصرف آنها یک هفته قبل از جراحی احتمال عفونت را از بین ببرید. در ضمن برای شما پس از عمل دارو آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد تا از آن ها استفاده کنید. ضمناً راهنمایی ها و نکات مهم برای مراقبت های بعد از جراحی بینی را به شما می دهد تا از رخ دادن این دست از عوارض جراحی بینی در دوران بهبود جلوگیری شود.

عوارض جراحی بینی – مشکلات تنفسی

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی در صورت وقع می تواند یک مسئله جدی برای فرد باشد. در بیشتر موارد راینوپلاستی با هدف کوچک سازی بینی انجام می شود. این مشکل اکثراّ به بهای این هدف عمل بینی ایجاد میگردد ؛ اما در صورتی که کوچک کردن بینی غیر اصولی و بیش از حالت طبیعی به انجام برسد.

در این شرایط بینی ضعیف شده و با گذر زمان راه های ورودی هوا مسدود شده و منجر به مشکل در تنفس شخص می شوند. این نوع از عوارض جراحی بینی معمولاّ به صورت خروپف ، ناتوانی در تمرین و مشکل در خوابیدن نمایان می گردند.

برای جلوگیری از این مشکل بهتر است به جای جراحی کاهش اندازه ، جراحی بازسازی انجام دهید و بینی را بیش از حد کوچک نکنید. این به این معناست که همزمان با زیبا سازی بینی شما از خراب شدن و آسیب به ساختار استاندارد آن جلوگیری می شود. جراح شما باید در ناحیه های مشخص محافظ کار باشد و با استفاده از غضروف پیوندی در نواحی که ضعف مشاهده می کند آن را برطرف کند. نه تنها تنفس شما دچار هیچ مشکلی نخواهد شد بلکه بعد از جراحی ممکن است راحت تر و بهتر تنفس کنید. این عامل کاملاّ به مهارت جراح شما بستگی دارد.

زخم ها – عوارض جراحی بینی

به طور کلی دو راه برای عمل کردن بینی وجود دارد. روش اول جراحی بسته است که در آن فقط در داخل بینی برش انجام می شود. روش دوم عمل باز است که نیاز به ایجاد برش هایی در خارج بینی در بخش کلوملا دارد. در هر دو مورد شکاف های نا مناسب می توانند تبدیل به عوارض جراحی بینی شوند. برای مثال برش های خشن می توانند منجر به افزایش حجم و برآمدگی هایی در بینی شوند ، از سوی دیگر برش های خارج بینی نیز می توانند از نظر ظاهری شما را دچار مشکل کنند و باعث آشکار شدن این موضوع که عمل بینی داشتید شوند. اگر پزشک شما عمق مناسبی را برای برش پیدا کند از هرگونه به جا ماندن اثر زخم جلوگیری شده و باعث محو شدن آنها و تمیز بودن نتیجه جراحی شما می گردد. به طور معمول جراحی که ماهر باشد زمان بیشتری برای انجام عمل صرف می کند اما نتیجه مناسب تری را به شما ارائه می دهد.