عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

توسط | تیر ۵, ۱۴۰۳ | مقالات

هرچند که جراحی زیبایی بینی در شیراز یک عمل کاملا حساب شده و ایمن است اما ممکن است برای برخی از افراد خطرناک باشد. ممکن است که این سوال پیش بیاید که عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟ در جواب می توان گفت افرادی که دارای بیماری‌های خاصی مانند بیماری‌های قلبی و افرادی که مشکلات خونی دارند باید قبل از تصمیم به انجام عمل با پزشک خود مشورت کنند. در این مقاله به بررسی این موضوع و ارائه نکاتی برای افزایش اطمینان از ایمنی جراحی برای هر فرد پرداخته خواهد شد.

 

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟ - https://drdonyakarami.com/

 

آیا جراحی بینی میتواند باعث مرگ شود؟

این جراحی ، مانند بسیاری از جراحی‌های دیگر که از بیهوشی استفاده می‌کنند ، خطراتی دارد. با انتخاب بهترین جراح عمل بینی در شیراز ، این ریسک ها به حداقل ممکن می‌رسد ،اما همچنان ممکن است برخی از افراد بعد از جراحی به هوش نیایند. به همین منظور بهتر است پیش از جراحی با بهترین دکتر عمل زیبایی بینی در شیراز مشورت کرده تا شرایط عمومی شما را مورد بررسی قرار دهد و به شما بگوید که آیا شما برای انجام این جراحی مناسب هستید یا خیر.

عوامل افزایش‌دهنده‌ی احتمال مرگ در عمل بینی

با در نظر گرفتن اینکه خطر مرگ همواره برای انواع جراحی‌ها و بیماران وجود دارد ، ولی این خطر به عوامل مختلفی نیز بستگی دارد. عواملی مانند دیابت ، مشکلات تنفسی ، سابقه‌ی سیگار کشیدن ، سن ، وزن ، سابقه‌ی سلامت خانوادگی ، و وضعیت عمومی فرد می‌توانند مستقیماً بر احتمال مرگ در اثر این جراحی تأثیر بگذارند. برای هر فرد ، ارزیابی دقیق این عوامل توسط پزشک ، قبل از تصمیم‌گیری در مورد جراحی ، بسیار حیاتی است. انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی در شیراز و مراکزی با تجهیزات کامل ، همچنین رعایت دستورالعمل های پس از عمل ، از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند خطرات را به حداقل برساند و ایمنی بیشتری را برای بیمار فراهم کند.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

این عمل می‌تواند برای برخی افراد خطرناک باشد یا نتایج خوبی نداشته باشد. در ادامه افرادی را که بهتر است این جراحی را انجام ندهند ، معرفی خواهیم کرد:

افرادی که دیابت کنترل نشده دارند

اگر دیابت دارید و قند خون‌تان همیشه بالا است ، بدن‌تان نمی‌تواند زخم‌ها را به خوبی ترمیم کند. این باعث می‌شود بعد از جراحی ، زخم‌ها دیرتر بهبود یابند و احتمال عفونت زیاد شود.

اشخاصی که دچار بیماری‌های قلبی و عروقی هستند

اگر قلب یا رگ‌های خونیتان مشکل دارند ، بیهوشی و جراحی می‌تواند برایتان خطرناک باشد. قلبتان ممکن است نتواند استرس جراحی را تحمل کند و این می‌تواند باعث مشکلات جدی شود.

بیمارانی که به اختلالات و مشکلات تنفسی مبتلا هستند

اگر مشکل تنفسی مثل آسم شدید یا بیماری های ریوی دارید ،این عمل و بیهوشی می‌تواند نفس کشیدن را برایتان سخت‌ تر کند و احتمال بروز مشکلات جدی را افزایش دهد.

افرادی که سیگار یا الکل مصرف می‌کنند

سیگار کشیدن و مصرف الکل باعث ایجاد مشکل در جریان خون شده ، بنابراین زخم‌ها دیرتر خوب می شوند. همچنین ، این کارها می‌توانند باعث عفونت شوند چون بدن نمی‌تواند به‌خوبی بافت‌های جدید را بهبود دهد.

بیمارانی که به اختلالات روحی و روانی مبتلا هستند و تعادل روانی ندارند

اگر مشکلات روحی و روانی دارید و تعادل روانیتان به‌ هم خورده است ، ممکن است نتوانید با استرس جراحی و دوره بهبودی کنار بیایید. همچنین ، اگر انتظارات غیرواقعی از نتیجه جراحی داشته باشید ، ممکن است بعد از جراحی دچار مشکلات بیشتری شوید.

افرادی که سن آن‌ها پایین‌تر از 16 و 18 سال است

تا سن 16 تا 18 سالگی ، بینی و صورت هنوز در حال رشد هستند. اگر قبل از این سن عمل بینی انجام دهید ، ممکن است نتایج نهایی غیرقابل پیش‌بینی باشد و شاید بینیتان دوباره نیاز به جراحی داشته باشد.

آیا حساسیت شدید مانع از انجام رینوپلاستی می شود؟

حساسیت شدید به واکنش‌های قوی در بدن در برابر مواد مختلف ، از جمله داروها و مواد بیهوشی، می‌تواند یک موضوع حیاتی در عمل بینی باشد. این نوع از حساسیت‌ها ممکن است منجر به واکنش‌های نامطلوب نظیر آنافیلاکسی (تورم ناگهانی و شدید) ، حساسیت جلدی شدید ، مشکلات تنفسی و حتی شوک آنافیلاکتیک شود که می‌تواند خطرناک باشد.دکتر خوب عمل بینی در شیراز معمولاً از قبل اطلاعات دقیقی از تاریخچه حساسیت فرد و واکنش‌های آن در مواجهه با داروها و مواد بیهوشی به دست می‌آورند. بر اساس این اطلاعات ، تصمیم گرفته می‌شود که آیا شرایط برای ادامه یا انجام جراحی مناسب است یا خیر. در برخی موارد ، پزشک ممکن است توصیه کند که قبل از جراحی تست‌های حساسیتی انجام شود یا جراحی به تأخیر افتاده تا اطمینان حاصل شود که ریسک واکنش‌های جدی به حداقل رسیده است و امنیت بیشتری برای بیمار فراهم شود.

آیا زنان باردار می توانند عمل بینی انجام دهند؟

زنان باردار نباید این جراحی را انجام دهند زیرا بیهوشی عمومی می‌تواند خطراتی برای جنین ایجاد کند و مواد بیهوشی بر رشد و سلامت او تأثیر منفی بگذارد. استرس جراحی می‌تواند بهروند دوران بارداری آسیب برساند. مصرف داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک پس از جراحی نیز ممکن است برای جنین مضر باشد. همچنین ، تغییرات بدن در بارداری مثل تورم و تغییرات جریان خون می‌توانند روند بهبود را پیچیده‌ تر کنند. به طور کلی ، جراحی‌های انتخابی مانند رینوپلاستی باید به بعد از بارداری موکول شوند تا سلامت مادر و جنین تضمین شود.