جراحی بینی گوشتی

توسط | بهمن ۸, ۱۴۰۲ | مقالات

آیا پره های بینی بزرگی دارید؟ آیا بزرگی و گوشتی بودن بینی در چهره شما خیلی به چشم می آید؟ تنفس برای شما با مشکل انجام می شود ؟ بر روی پل بینی قوس یا انحنا دارید؟ اندازه دماغ برای صورت شما بزرگ است ؟ بهترین راه کار برای تمامی این موارد می توان به جراحی بینی گوشتی اندیشید. رینوپلاستی به روزترین متد برای برطرف سازی ایرادات موجود در بینی به کار گرفته می شود. عمل کردن بینی بایستی توسط دکتردنیا کرمی ، بهترین جراح بینی شیراز  انجام پذیرد. استفاده از این روش در راستای زیبایی و درمانی سالیان بسیاری است که برای افراد انجام می شود و نتایج عالی را به ارمغان می آورد. برطرف کردن نواقص ظاهری و تنفسی از کاربرد های این پروسه به شمار می رود.

جراحی بینی گوشتی

انواع بینی

در یک دسته بندی کلی بر اساس میزان ضخامت پوست و غضروف بینی ، بینی ها به دو دسته تقسیم می شوند.

 1. بینی های استخوانی : بینی های غضروفی یا اصطلاحا استخوانی از پوستی نازک و غضروفی محکم برخوردارند.
 2. بینی های گوشتی : بینی هایی که پوست نیمه تحتانی آن ها ضخیم است و غضروفی ضعیف دارند به بینی های گوشتی موسوم هستند.

بعلاوه از دیگر ویژگی های بینی های گوشتی ، می توان به ارتفاع پره های بینی و همچنین بزرگی نوک بینی اشاره کرد.

بینی های گوشتی ، به دو نوع قابل تقسیم هستند !

برای آن که پروسه جراحی بینی گوشتی مناسبی سپر کنید ، نیازمند هستید درباه  جنس و ویزگی های بینی گوشتی خود اطلاعات کاملی داشته باشید. از این رو در ادامه با انواع بینی های گوشتی آشنا شوید :

 • نوع اول : بینی های گوشتی که پوست آن ها قابلیت تولید چربی به میزان زیاد را داراست و همچنین از غدد سباسه بالایی برخوردارند. لازم به ذکر است که میزان موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی این نوع از بینی های گوشتی ، بیشتر از نوع دوم است.
 •  نوع دوم : بینی های گوشتی که بافت زیر پوست آن ها از ضخامت زیادی برخوردار است ، در حقیقت می توان گفت که ضخامت پوست این نوع از دماغ های گوشتی ناشی از وجود غدد چربی نمی باشد.

قابل ذکر است که میزان حساسیت عمل بینی گوشتی بسیار بالا است و بدین ترتیب رضایت بخش بودن نتیجه آن مستلزم انتخاب یک دکتر عمل بینی خوب ، مجرب و چیره دست در شیراز همچون دکتر دنیا کرمی می باشد. توجه داشته باشید که به طور کلی افرادی که بینی گوشتی دارند ، نباید توقعاتی نامعقول از نتیجه فرآیند تغییر فرم بینی داشته باشند ، چرا که به دلیل ویژگی هایی که برای این نوع از بینی ها قید شد ، دستیابی به یک بینی ظریف و کوچک ، ممکن نیست و بهترین فرم بینی برای جراحی این نوع از بینی ها ، جراحی بینی طبیعی می باشد.

 

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی با پیوند غضروف چگونه است ؟

همانطور که می دانید بینی های گوشتی به دلیل داشتن ساختار و غضروف ضعیف ، از جمله دشوار ترین مدل های بینی برای جراحی بشمار می روند . به خصوص در گذشته که پزشکان از دانش و مهارت کافی برای انجام پروسیجر برخوردار نبوده و بیماران زیادی نیز به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نمی کردند . امروزه این مشکل به راحتی برطرف شده است ؛ زیرا پزشک با پیوند غضروف به بینی ، پروسیجر را با موفقیت به پایان می رساند . البته باید بدانید که این پیوند در انواع مختلفی وجود داشته که هر نوع مزایا و معایب مخصوص به خودشان را دارند .

پیوند غضروف از گوش متقاضی : در جراحی بینی گوشتی پیوند غضروف از کانکال یا گوش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد به این طریق که پزشک از کاسه گوش شما غضروف هایی را استخراج کرده بدون آنکه در طی اینکار بر ظاهر این عضو از بدن ، تاثیر منفی باقی گذارد . این نوع غضروف بیش تر در ناحیه نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد ؛ زیرا بسیار انعطاف پذیر بوده و تراشیدن و تغییر شکل آن به آسانی انجام خواهد شد .

پیوند غضروف از دنده : این نوع پیوند همانطور که از نامش پیداست از ناحیه قفسه سینه استخراج شده و در مقدار زیادی قابل دسترس می باشد از همین رو در مواردی که بینی نیاز به بازسازی در دامنه گسترده ای دارد به شدت روش خوبی است . البته معایب این روش نیز گاهی پزشک را از انجام ان منصرف می کند ؛ زیرا علاوه بر آنکه بر مدت زمان پروسیجر می افزاید ، هزینه های جراحی را نیز بالا برده و ممکن است گذر زمان شکل این غضروف ها را تغییر دهد .
در انتها بادی بدانید که انتخاب نوع پیوند غضروف در جراحی بینی گوشتی بر عهده پزشک است که پس از معاینه بینی بیمار تعیین می گردد .

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

بعد از تصمیم به انجام رینوپلاستی ، دستورالعمل های قبل از جراحی را دریافت خواهید کرد. در جلسه مشاوره ، یک دکتر خوب عمل بینی در شیراز درباره دستورالعمل ها با شما گفتگو کرده و به سوالات شما درباره دستورالعمل های بعد از انجام فرآیند عمل ، پاسخ می دهد. دستورالعمل های قبل از عمل بینی گوشتی عبارتند از :

 1. دو هفته قبل ازانجام پروسیجر ، از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، ویتامین E ، آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 2. از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا در روز اجرای روند ، شما را به منزل برساند.
 3. تمامی داروهای تجویز شده توسط بهترین جراح بینی را قبل از انجام تغییر فرم بینی ، تهیه کرده و در منزل بگذارید.
 4. از نیمه شب قبل از جراحی بینی گوشتی تغییر فرم ، چیزی نخورید و ننوشید.
 5. در روز عمل بینی ، آرایش نکنید.
 6. با یکی از نزدیکان یا دوستان در خصوص مراقبت از شما در طول دو روز اول بعد از پروسیجر ، هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 7. دو هفته قبل از عمل بینی گوشتی ، سیگار کشیدن را ترک کنید. در طول فرایند بهبود نیز باید از سیگار کشیدن خودداری کنید. سیگار کشیدن می تواند تاثیرات نامطلوبی را بر روی فرایند بهبود بر جای گذارد.
 8. در روز انجام فرآیند ، لباس های راحت بپوشید. ترجیحاً لباس هایی بر تن کنید که از جلو با دکمه بسته می شوند.
 9. از انداختن زیورآلات یا گذاشتن لنز ، خودداری کنید.

دنبال کردن دستورالعمل های قبل از عمل زیبایی بینی گوشتی جهت آماده شدن برای آن ، بمنظور سپری کردن روند بهبود از اهمیت زیادی برخوردار است. آماده شدن ، این اطمینان را به شما می دهد که دوره بهبود ، به خوبی سپری خواهد شد. شما باید تمامی ملزومات مورد نیاز از قبیل کمپرس سرد ، اسپری بینی سالین ، پدهای پنبه ای و هر آیتم دیگر توصیه شده توسط بهترین جراح بینی شیراز را قبل از انجام این فرآیند خریداری کرده و در منزل بگذارید. حتماً قبل از عمل دماغ گوشتی ، به گونه ای برنامه ریزی کنید که بتوانید در کلیه جلسات بعد از آن ، طبق زمانبندی انجام شده ، شرکت کنید.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر است؟

افرادی که بینی گوشتی دارند معمولا زمانی که تصمیم به انجام جراحی در بینی می گیرند ، اولین مسئله ای که ذهن آن ها را درگیر می کند مواجهه با پرسش فوق است. در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه دیگر از تکنیک های قدیمی تغییر فرم در بینی استفاده نمی شود ، چرا که آن تکنیک ها کاهنده بودند و به منظور اصلاح فرم بینی ، اقدام به تراش و برش استخوان و غضروف بینی می شد. از این رو بینی های گوشتی پس از جراحی و گذر زمان ، به فرم سابق خود باز می گشتند. اما در تکنیک های نوین جراحی زیبایی بینی ، احتمال برگشت پذیری نتیجه جراحی بینی گوشتی به میزان چشمگیری کاهش یافته و حتی در برخی موارد به صفر رسیده است. مبنای تکنیک های جدید جراحی در بینی ، تقویت غضروف بینی می باشد. بدین نحو که طی عمل ، اقدام به برداشت از سپتوم یا غضروف میانی بینی صورت پذیرفته و از آن به منظور تقویت غضروف نوک بینی استفاده می گردد.

 

جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی با لیزر

احتمالا شما هم با تبلیغاتی ؛ از جمله جراحی بینی گوشتی با لیزر در کمتر از 10 دقیقه ، فرم دادن به بینی بدون جراحی و از این قبیل موارد مواجه شده اید و این سوال برایتان به وجود آمده است که در حقیقت ، عمل بینی با لیزر از لحاظ علمی تا چه حد صحت دارد ؟ احتمالا افراد ، به خصوص آن هایی که دارای بینی گوشتی هستند ، در زمان رویارویی با تبلیغاتی که در فوق به آن ها ذکر شد ، با تصور بر دریافت نتایج مطلوب در کمترین زمان و هزینه ، بدون درد و خونریزی و همچنین چربی سوزی بینی های گوشتی به این موارد روی می آورند.

لازم به ذکر است ، جراحی در بینی با لیزر ، روشی غیر علمی و تایید نشده می باشد ؛ چرا که این تکنولوژی ، به قدری پیشرفت نکرده که توانایی اعمال تغییرات در سطح استخوان بینی را داشته باشد ؛ بنابراین تمامی مطالب موجود در این باره ، صرفا جهت جلب توجه و تبلیغات است. بنابراین ، به تمامی افرادی که تصمیم به انجام تغییر فرم در بینی گرفته اند ، توصیه می گردد ؛ سریعا به ادعاهای متفاوت در زمینه کوچک کردن بینی اعتماد نکنند ؛ چرا که در حال حاضر ، تنها راه تغییر فرم بینی ، انجام جراحی است.

تجربه جراحی بینی گوشتی

تجربه جراحی های بینی نشان داده که عمل بینی گوشتی نسبت به استخوانی ، کمی سخت تر می باشد و از این رو ، افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، کمی نگران می باشند ؛ لازم به ذکر است در حال حاضر ، با استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در تغییر فرم بینی ، دیگر جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد ؛ چرا که بهترین نتایج از عمل در بینی دریافت می شود.

هزینه جراحی بینی گوشتی

معمولا بیشترین دغدغه ذهنی افراد زیباجو خواستار انجام جراحی زیبایی بینی ، هزینه آن است. در این رابطه لازم به ذکر است که هزینه عمل بینی گوشتی ، با توجه به پارامترهای بسیاری در افراد مختلف متفاوت است و هزینه دقیق آن ، پس از ویزیت توسط بهترین جراح بینی شیراز ، تعیین می گردد ؛ به همین علت ، جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه به مراجعه نزد پزشک می گردد.

سن مناسب جراحی بینی گوشتی

سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی در افراد متغیر است. در ابتدا بایستی شخص از پروسه عمل بینی و خطرات و عوارض احتمالی آگاه باشد. این نوع از جراحی ، یک عمل زیبایی ساده و به نوعی سرپایی است که با استفاده از مواد بیهوشی صورت می گیرد که بیمار همان روز و در برخی موارد فردای روز جراحی بینی گوشتی ترخیص می شود و نیاز به بستری ندارد. با توجه به تمامی نکات ذکر شده باید بدانید در افراد بزرگسال هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و برای افراد نوجوان نیز موقعی امکان انجام جراحی مذکور ممکن است که رشد جسمی آن ها به پایان رسیده باشد. به اتمام رسیدن این رشد جسمی در دختران و پسران متغیر است ؛ حدودا دختران 16 سالگی و پسرها 18 سالگی به تکامل جسمی می رسند. به خاطر داشته باشید که نوع پوست در روند جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است و در افراد مسن انجام عمل زیبایی بینی بسیار چالش برانگیز خواهد بود زیرا پوست طراوت و حالت کشسانی خود را تا حدودی از دست داده است.

آیا می توان زیر 18 سال اقدام به عمل بینی گوشتی کرد ؟

همانطور که قبلا گفته شد ، جراحی بینی گوشتی در صورتی در این بازه سنی ممکن است که رشد جسمی فرد تکامل یافته باشد. بایستی دقت کرد که نوجوان رشد استخوانی آن تکامل پیدا کرده باشد و بعد اقدام به رینوپلاستی گوشتی کند در غیر اینصورت به علت اینکه هنوز در حال رشد است احتمال بروز یکسری از عوارض وجود دارد.

عوارض عمل بینی گوشتی

همانطور که میدانید جراحی بینی گوشتی روشی درمانی و زیبایی به حساب می آید که تنها در راستای کوچک کردن بینی انجام نمی شود ، بلکه با هدف برقراری تناسب میان بینی و دیگر اجزا صورت همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی صورت می گیرد. رعایت تمامی موارد گفته شده مستلزم این است که عمل فوق توسط بهترین جراح بینی شیراز انجام بگیرد زیرا با تکیه بر علم و تجربه بالای وی می توان عملی بدون نقص و عوارض را تجربه کرد. ولی اگر عمل توسط فردی بدون تجربه و مهارت صورت گیرد بایستی منتظر عوارضی همچون :

 • بروز ایرادات تنفسی
 • کمتر شده حس بویای
 • خونریزی
 • آسیب جدی به تیغه بینی
 • نامتقارن بودن
 • عفونت
 • بی حسی
 • و غیره

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی :

جراحی بینی فرآیندی ایمن و کم تهاجم است که برای تمام اقشار جامعه قابل انجام می باشد. همانطور که پروسه دارای اهمیت است و باید توسط جراح بینی صورت پذیرد رعایت برخی نکات در قالب مراقبت های بعد از عمل بینی نیز دارای اهمیت بسیار می باشد. زیرا نتیجه بدست آمده مستلزم تجربه و مهارت دکتر در اتاق عمل بوده و در کنار آن مراقبت های بعد می تواند بر تثبیت و تسریع بخشیدن دوره نقاهت تاثیر بسیاری داشته باشد. لیستی از باید ها و نباید های که باید بعد از جراحی بینی گوشتی به آن دقت داشته باشید. عبارتند از :

 • جهت کاهش و کنترل تورم و التهاب های به وجود آمده می توانید در مواقع خوابیدن و استراحت کردن از چندین بالشت کمک بگیرید. در این وضعیت سر بالاتر از بدن قرار می گیرد.
 • در روند جراحی بینی گوشتی به دلیل میزان چربی بیشتر ممکن است التهاب و کبودی بیشتری به نسبت جراحی بینی استخوانی شاهد باشید. برای این امر می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید که به روند بهبود آن را سرعت ببخشید.
 • استفاده از نمک را در برنامه های غذایی خود به حداقل برسانید زیرا این ماده خوراکی قادر است که تورم و خونریزی بینی را افزایش دهد.
 • مراقب باشید که بعد از عمل بینی گوشتی نباید ضربه ای به آن وارد شود.
 • از سیگار و قلیان برای دو هفته بهتر است که دوری کنید.
 • مایعات و به ویژه آب بیشتری را در مدت زمان نقاهت مصرف کنید. دقت داشته باشید که نباید بدن دهیدراته شود.
 • انجام حرکت های ورزشی و جا به جایی اجسام سنگین را بهتر است به بعد از بهبودی تعویق بیاندازید.

مدت زمان مورد نیاز برای عمل بینی گوشتی

در مقاله جراحی بینی مطالعه کرده اید که هر فرد با شاخصه های متفاوتی به جراح بینی مراجعه می کند. این امر باعث شده است که نتوان بازه زمانی دقیقی برای جراحی بینی گوشتی بیان کرد. برخی از مراجعین جهت اعمال تغییرات جزئی به دکتر مراجعه می کنند و برخی دیگر درخواست تغییر های بیشتری را دارند. شدت ایرادات و نوع بینی و دیگر فاکتورهای مهم همگی بر مدت زمان مورد نیاز تاثیر گذار هستند.

جراحی بینی گوشتی با تکنیک باز یا بسته؟

بینی های گوشتی در زمان اعمال تغییرات نیاز به دقت و تمرکز بیشتری دارد و بدین ترتیب بهتر است که از روش باز برای عمل بینی گوشتی به کار برود. در تکنیک باز با استفاده از ایجاد یک برش کوچک جراح بینی می تواند پوست را از روی ساختار استخوانی و غضروفی بینی برداشته و دسترسی بیشتری به آناتومی بینی داشته باشد و بدین ترتیب می تواند با تمام جزئیات تغییرات را اعمال کرد. اما در روند بسته این امکان برای دکتر وجود ندارد و در واقع از روش بسته در رینوپلاستی می توان برای تغییرات سطحی و کوچک عمدتا استفاده کرد. اما برای بهبود های عمده و اساسی بهتر است که از روش باز بهره مند شد. در نهایت ابتدا بایستی به جراح مراجعه کنید و باتوجه به وضعیت شما و میزان ایرادات بینی و دکتر به شما بیان می کند کدامیک از راهکارهای جراحی بینی گوشتی مناسب وضعیت شما می باشد. بهترین کار این است که انتخاب یکی از تکنیک های رینوپلاستی را به عهده دکتر بگذارید و پافشاری نداشته باشید.