جراحی بینی گوشتی

توسط | خرداد ۱۵, ۱۴۰۱ | جراحی بینی

جراحی بینی بخصوص جراحی بینی گوشتی یکی از انواع جراحی‌های زیبایی است که طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است. به جرات می توان اذعان داشت که کشور ما در این حوزه جزو بهترین ها است و پیشرفت روزافزون آن به صورت کاملا چشمگیری قابل مشاهده می باشد ؛ به نحوی که در حال حاضر شاهد مراجعه افراد بسیاری از سرتاسر جهان به منظور انجام جراحی زیبایی بینی در ایران هستیم.

 

جراحی بینی گوشتی

انواع بینی

در یک دسته بندی کلی بر اساس میزان ضخامت پوست و غضروف بینی ، بینی ها به دو دسته تقسیم می شوند.

 1. بینی های استخوانی : بینی های غضروفی یا اصطلاحا استخوانی از پوستی نازک و غضروفی محکم برخوردارند.
 2. بینی های گوشتی : بینی هایی که پوست نیمه تحتانی آن ها ضخیم است و غضروفی ضعیف دارند به بینی های گوشتی موسوم هستند.

بعلاوه از دیگر ویژگی های بینی های گوشتی ، می توان به ارتفاع پره های بینی و همچنین بزرگی نوک بینی اشاره کرد.

بینی های گوشتی ، به دو نوع قابل تقسیم هستند !

برای آن که پروسه جراحی بینی گوشتی مناسبی سپر کنید ، نیازمند هستید درباه  جنس و ویزگی های بینی گوشتی خود اطلاعات کاملی داشته باشید. از این رو در ادامه با انواع بینی های گوشتی آشنا شوید :

 • نوع اول : بینی های گوشتی که پوست آن ها قابلیت تولید چربی به میزان زیاد را داراست و همچنین از غدد سباسه بالایی برخوردارند. لازم به ذکر است که میزان موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی این نوع از بینی های گوشتی ، بیشتر از نوع دوم است.
 •  نوع دوم : بینی های گوشتی که بافت زیر پوست آن ها از ضخامت زیادی برخوردار است ، در حقیقت می توان گفت که ضخامت پوست این نوع از دماغ های گوشتی ناشی از وجود غدد چربی نمی باشد.

قابل ذکر است که میزان حساسیت جراحی بینی گوشتی بسیار بالا است و بدین ترتیب رضایت بخش بودن نتیجه آن مستلزم انتخاب یک دکتر عمل بینی خوب ، مجرب و چیره دست در شیراز همچون دکتر دنیا کرمی می باشد. توجه داشته باشید که به طور کلی افرادی که بینی گوشتی دارند ، نباید توقعاتی نامعقول از نتیجه فرآیند تغییر فرم بینی داشته باشند ، چرا که به دلیل ویژگی هایی که برای این نوع از بینی ها قید شد ، دستیابی به یک بینی ظریف و کوچک ، ممکن نیست و بهترین فرم بینی برای جراحی این نوع از بینی ها ، جراحی بینی طبیعی می باشد.

 

جراحی بینی گوشتی

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

بعد از تصمیم به انجام رینوپلاستی ، دستورالعمل های قبل از جراحی را دریافت خواهید کرد. در جلسه مشاوره ، یک دکتر خوب برای جراحی بینی در شیراز درباره دستورالعمل ها با شما گفتگو کرده و به سوالات شما درباره دستورالعمل های بعد از انجام فرآیند عمل ، پاسخ می دهد. دستورالعمل های قبل از عمل بینی گوشتی عبارتند از :

 1. دو هفته قبل ازانجام پروسیجر ، از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، ویتامین E ، آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 2. از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا در روز اجرای روند ، شما را به منزل برساند.
 3. تمامی داروهای تجویز شده توسط بهترین جراح بینی را قبل از انجام تغییر فرم بینی ، تهیه کرده و در منزل بگذارید.
 4. از نیمه شب قبل از جراحی بینی گوشتی تغییر فرم ، چیزی نخورید و ننوشید.
 5. در روز عمل بینی ، آرایش نکنید.
 6. با یکی از نزدیکان یا دوستان در خصوص مراقبت از شما در طول دو روز اول بعد از پروسیجر ، هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 7. دو هفته قبل از عمل بینی گوشتی ، سیگار کشیدن را ترک کنید. در طول فرایند بهبود نیز باید از سیگار کشیدن خودداری کنید. سیگار کشیدن می تواند تاثیرات نامطلوبی را بر روی فرایند بهبود بر جای گذارد.
 8. در روز انجام فرآیند ، لباس های راحت بپوشید. ترجیحاً لباس هایی بر تن کنید که از جلو با دکمه بسته می شوند.
 9. از انداختن زیورآلات یا گذاشتن لنز ، خودداری کنید.

دنبال کردن دستورالعمل های قبل از عمل زیبایی بینی گوشتی جهت آماده شدن برای آن ، بمنظور سپری کردن روند بهبود از اهمیت زیادی برخوردار است. آماده شدن ، این اطمینان را به شما می دهد که دوره بهبود ، به خوبی سپری خواهد شد. شما باید تمامی ملزومات مورد نیاز از قبیل کمپرس سرد ، اسپری بینی سالین ، پدهای پنبه ای و هر آیتم دیگر توصیه شده توسط  بهترین جراح بینی شیراز را قبل از انجام این فرآیند خریداری کرده و در منزل بگذارید. حتماً قبل از عمل دماغ گوشتی ، به گونه ای برنامه ریزی کنید که بتوانید در کلیه جلسات بعد از آن ، طبق زمانبندی انجام شده ، شرکت کنید.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر است؟

افرادی که بینی گوشتی دارند معمولا زمانی که تصمیم به انجام جراحی در بینی می گیرند ، اولین مسئله ای که ذهن آن ها را درگیر می کند مواجهه با پرسش فوق است. در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه دیگر از تکنیک های قدیمی تغییر فرم در بینی استفاده نمی شود ، چرا که آن تکنیک ها کاهنده بودند و به منظور اصلاح فرم بینی ، اقدام به تراش و برش استخوان و غضروف بینی می شد. از این رو بینی های گوشتی پس از جراحی و گذر زمان ، به فرم سابق خود باز می گشتند. اما در تکنیک های نوین جراحی زیبایی بینی ، احتمال برگشت پذیری نتیجه جراحی بینی گوشتی به میزان چشمگیری کاهش یافته و حتی در برخی موارد به صفر رسیده است. مبنای تکنیک های جدید جراحی در بینی ، تقویت غضروف بینی می باشد. بدین نحو که طی عمل ، اقدام به برداشت از سپتوم یا غضروف میانی بینی صورت پذیرفته و از آن به منظور تقویت غضروف نوک بینی استفاده می گردد.

 

جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی با لیزر

احتمالا شما هم با تبلیغاتی ؛ از جمله جراحی بینی گوشتی با لیزر در کمتر از 10 دقیقه ، فرم دادن به بینی بدون جراحی و از این قبیل موارد مواجه شده اید و این سوال برایتان به وجود آمده است که در حقیقت ، عمل بینی با لیزر از لحاظ علمی تا چه حد صحت دارد ؟ احتمالا افراد ، به خصوص آن هایی که دارای بینی گوشتی هستند ، در زمان رویارویی با تبلیغاتی که در فوق به آن ها ذکر شد ، با تصور بر دریافت نتایج مطلوب در کمترین زمان و هزینه ، بدون درد و خونریزی و همچنین چربی سوزی بینی های گوشتی به این موارد روی می آورند.

لازم به ذکر است ، جراحی در بینی با لیزر ، روشی غیر علمی و تایید نشده می باشد ؛ چرا که این تکنولوژی ، به قدری پیشرفت نکرده که توانایی اعمال تغییرات در سطح استخوان بینی را داشته باشد ؛ بنابراین تمامی مطالب موجود در این باره ، صرفا جهت جلب توجه و تبلیغات است. بنابراین ، به تمامی افرادی که تصمیم به انجام تغییر فرم در بینی گرفته اند ، توصیه می گردد ؛ سریعا به ادعاهای متفاوت در زمینه کوچک کردن بینی اعتماد نکنند ؛ چرا که در حال حاضر ، تنها راه تغییر فرم بینی ، انجام جراحی است.

تجربه جراحی بینی گوشتی

تجربه جراحی های بینی نشان داده که عمل بینی گوشتی نسبت به استخوانی ، کمی سخت تر می باشد و از این رو ، افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، کمی نگران می باشند ؛ لازم به ذکر است در حال حاضر ، با استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در تغییر فرم بینی ، دیگر جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد ؛ چرا که بهترین نتایج از عمل در بینی دریافت می شود.

هزینه جراحی بینی گوشتی

معمولا بیشترین دغدغه ذهنی افراد زیباجو خواستار انجام جراحی زیبایی بینی ، هزینه آن است. در این رابطه لازم به ذکر است که هزینه عمل بینی گوشتی ، با توجه به پارامترهای بسیاری در افراد مختلف متفاوت است و هزینه دقیق آن ، پس از ویزیت توسط بهترین جراح بینی شیراز ، تعیین می گردد ؛ به همین علت ، جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه به مراجعه نزد پزشک می گردد.

سن مناسب جراحی بینی گوشتی

سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی در افراد متغیر است. در ابتدا بایستی شخص از پروسه عمل بینی و خطرات و عوارض احتمالی آگاه باشد. این نوع از جراحی ، یک عمل زیبایی ساده و به نوعی سرپایی است که با استفاده از مواد بیهوشی صورت می گیرد که بیمار همان روز و در برخی موارد فردای روز جراحی بینی گوشتی ترخیص می شود و نیاز به بستری ندارد. با توجه به تمامی نکات ذکر شده باید بدانید در افراد بزرگسال هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و برای افراد نوجوان نیز موقعی امکان انجام جراحی مذکور ممکن است که رشد جسمی آن ها به پایان رسیده باشد. به اتمام رسیدن این رشد جسمی در دختران و پسران متغیر است ؛ حدودا دختران 16 سالگی و پسرها 18 سالگی به تکامل جسمی می رسند. به خاطر داشته باشید که نوع پوست در روند جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است و در افراد مسن انجام عمل زیبایی بینی بسیار چالش برانگیز خواهد بود زیرا پوست طراوت و حالت کشسانی خود را تا حدودی از دست داده است.

آیا می توان زیر 18 سال اقدام به عمل بینی گوشتی کرد ؟

همانطور که قبلا گفته شد ، جراحی بینی گوشتی در صورتی در این بازه سنی ممکن است که رشد جسمی فرد تکامل یافته باشد. بایستی دقت کرد که نوجوان رشد استخوانی آن تکامل پیدا کرده باشد و بعد اقدام به رینوپلاستی گوشتی کند در غیر اینصورت به علت اینکه هنوز در حال رشد است احتمال بروز یکسری از عوارض وجود دارد.

عوارض عمل بینی گوشتی

همانطور که میدانید جراحی بینی گوشتی روشی درمانی و زیبایی به حساب می آید که تنها در راستای کوچک کردن بینی انجام نمی شود ، بلکه با هدف برقراری تناسب میان بینی و دیگر اجزا صورت همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی صورت می گیرد. رعایت تمامی موارد گفته شده مستلزم این است که عمل فوق توسط بهترین جراح بینی شیراز انجام بگیرد زیرا با تکیه بر علم و تجربه بالای وی می توان عملی بدون نقص و عوارض را تجربه کرد. ولی اگر عمل توسط فردی بدون تجربه و مهارت صورت گیرد بایستی منتظر عوارضی همچون :

 • بروز ایرادات تنفسی
 • کمتر شده حس بویای
 • خونریزی
 • آسیب جدی به تیغه بینی
 • نامتقارن بودن
 • عفونت
 • بی حسی
 • و غیره